Samsun son dakika haberleri - 27 Mayıs 2019, Pazartesi

ZİRVEYE TIRMANIŞTA İLK GOL, İLK HAMLE- Oktay Zerrin Spor Köşe Yazısı

4 Eylül 2018
366 kez okundu
ZİRVEYE TIRMANIŞTA İLK GOL, İLK HAMLE- Oktay Zerrin Spor Köşe Yazısı için yorumlar kapalı

Yılport Samsunspor ilk resmî 2. Lig Beyaz Grup maçında, evinde rakibi Diyarbakır Amedspor’ u Ercan Sezgin’ in nefis kafa golüyle 1- 0 mağlup ederek, zihinlerde beliren ” acaba ” ya bir yerde cevap vermiş oldu.

Aslında Yılport Samsunspor, lige hazırlık maçlarında ilk maçlarda güçlü rakiplerle oynadığı maçlarda her ne kadar iyi bir görüntü çizmediyse de futbol adına olumlu sinyalleri de zaman zaman görmedik değil.

Son Orduspor Hazırlık ve sezon açılış maçında, Orduspor karşısındaki futbolu da haklı olarak eleştiri aldı Samsun Spor Basını’ndan. Hatta bu olumsuz sinyallerin en sonuncusunu ise resmî ilk lig maçı olan Diyarbakır Amedspor karşısında da aldık zaman zaman.

 

Bunu da aslında çok abartıp, karanlık bir tablo çizmenin; her şey daha ilk maçta bitmiş gibi olumsuz ve kapkara bir görüntü çizmek de doğrusu biraz insafsızlık olur. Arkadaş, bataktan çıkartılmış, yepyeni bir takım ile ilk maçta olağanüstü bir futbol mu bekleyecektik ki ?

Bir defa önceki takımdan kalan enkazların hâla daha tam etkisi ve moral bozukluğu tam geçmemişken; kayyuma giden bir yönetimin bıraktığı dengesiz, tutarsız ve tam bir borç çıkmazındaki bir Samsunspor’ dan, bugün, ayakaları yere sağlam basan; şirketleştirilen, Başkan İsmail Uyanık ile Yılport Şirketi sahibi Yüksel Yıldırım’ın yoğun destek ve ilgileriyle oluşturulan yeni yönetim gibi gerekli yapılanmalardan, bu günlere nasıl geldiğimiz hiç unutulmasın.

Şimdi bazı çatlak sesler yükseliyor Samsun ufuklarında; neymiş niçin şirket olmuşuz, neymiş adımız niçin YILPORT olmuş, neymiş filanca ne olmuş.. Arkadaş ,geçin bunları artık. Artık bu takım bir şirket. Bir Fenerbahçe, bir Beşiktaş. bir İstanbul Başakşehir ve diğer süper lig takımları da yok mu şirket olan ? Var elbette ve var olmaya da devam edecektir.

Bilirsiniz, birçok ilçe takımları da bulundukları belediyelerin adını alarak ligerde mücadele ediyor. Kulüpler bir yerde de buna mecbur bırakılmış. Ekonomik imkânlar yok, futbolcu transfer edebilecek para yok, yönetici bulmak, futbolcu bulmak da ayrı bir sorun.

Şimdi bu gibi ekonomik güçten yoksun ilçe veya il takımları ne yapsın ? Kapansınlar mı? İşte Termespor gerçeği. Kulüp kapanma aşamasına gelmiş. Destek aranıyor. Hatta Yılport Samsunspor’ un rakibi olan Diyarbakır Amedspor bile son anda para bulup boçlarını ödeyerek Samsun deplasmanına gelebildi. Eskişehirspor yeni futbolcularına lisans çıkartamadı bir ara.

Görüyorsunuz işin başı ekonomi, sıcak para ama biz ne yapıyoruz: Hemen buz kesen olumsuz eleştiri ! Arkadaş, az hoşgörülü ol lütfen. Takım, daha tam takım olamadı fakat olma yolunda ilk adımını da attı. Şimdi köstek değil, destek zamanı. Yoksa devamlı yapılacak olumsuz eleştiriler, takımı kaosa sürükler. Birlik ve beraberlik içersinde bu takımı hedefe, şampiyonluğa taşımamız gerekiyor.

Kulüp Başkanı sn.İsmailUyanık, YILPORT SAMSUNSPOR Şirket Sahibi sn. Yüksel Yıldırım,Teknik Direktör sn.

Taner Taşkın ve kulüp yönetimi, futbolcular, taraftarlar ve basın olarak YILPORT SAMSUNSPOR’ a destek vaktidir şimdi.

Bu arada maçın AKS TV’ den verileceği duyrulmuştu. Ben de Bafra’ daydım. Bafra’ daki evimizde, internet üzerinden AKS TV’yi izledim. Daha doğrusu izleyemedim! Zira, sürekli yayında donmalar, kesilmeler oldu. Televizyonum da Diji Türk yayınlı alıcıydı fakat D Smart kanalım olmadığı için normal tv yayını yerine internet üzerinden izlemeye çalışsam da maalesef olmadı.

Bir haber sitesinde bu haftaki Gümüşhanespor maçını TRT Spor Kanalı’ nın vereceği yazıldı ki, eğer bu doğruysa çok yerinde bir karar olmuş diyebilirim. Şöyle ağız tadıyla bir futbol maçı izleyelim artık.

Diğer taraftan yepyeni bir YILPORT SAMSUNSPOR MARŞI yazdım. Sn. Başkan maçta bir şiir okumuş. Güzel şiir sözümüz yok ama bu marş sadece Yılport Samsunspor ile ilgili.

Değerlendirilirse beste olarak memnun olurum. Samsun ilinde çok ünlü ve ödüllü bestecilerimiz var. İlgilerini bekliyorum.

2018 YILPORT SAMSUNSPOR MARŞI

Dünden bu günlere inanıp geldik

Yılport Samsunspor adımız bizim

Hepimizde yürek yüreğe verdik

Yılport Samsunspor adımız bizim

Bizim marşımız bu, Dünya dinlesin

Yurt kırmızı, beyaz, siyah inlesin

En büyük şampiyon hep bizimlesin

Yılport Samsunspor adımız bizim

Yıldırım Yüksel’ le başladı hamle

İsmail Uyanık en büyük rolde

İnlesin sahalar o her bir golde

Yılport Samsunspor adımız bizim

Maşallah diyelim, nazar değmesin

Bu takımın sırtı yere gelmesin

Bizi sevmeyenler varsın sevmesin

Yılport Samsunspor adımız bizim

İyi, kötü günde hep beraberiz

İç saha, deplasman koşar gideriz

Bu takım bu yurdun takımı deriz

Yılport Samsunspor adımız bizim

Oktay ZERRİN- Bafra

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.