Samsun son dakika haberleri - 22 Temmuz 2019, Pazartesi

Yılmaz’dan Çanakkale Zaferi Mesajı

17 Mart 2019
Yılmaz’dan Çanakkale Zaferi Mesajı için yorumlar kapalı
Yılmaz’dan Çanakkale Zaferi Mesajı

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

“Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünün yine gururunu ve onurunu yaşıyoruz. ‘Çanakkale Geçilmez’ sözünün arkasında şan ve şerefle dolu kahraman Türk ordusunun ve yüce Türk Milleti’nin büyük bir destanı bulunmaktadır. Bu zafer, yüzyıllarca Türk ve dünya tarihinde unutulmayacak, gelecek her nesille örnek olacaktır.

Çanakkale Zaferi bağımsızlık için verilen başarılı bir mücadele olmasının yanı sıra Türk Milleti’nin dayanışmasının, birlik ve beraberliğinin de simgesidir. Çanakkale ruhu göstermiştir ki; Dünyada bu onurlu, necip milletin var oluş iradesini kıracak hiç bir güç yoktur. Namusu bildiği vatanının ve milletinin bekası için gözlerini kırpmadan canlarını vermeyi göze alan yüz binlerce kahramanın tarihimizi gururla taçlandırdığını tüm dünya bilmekte ve görmektedir.

Dünyaya karşı nasıl bir millet olduğunu kazandığı zaferlerle gösteren Türk Milleti, adını tarihe altın harflerle yazdırmayı başarmıştır. Çanakkale’de destanlaşan bağımsızlık, beraberlik duygusunu hiçbir zaman kaybetmeyen Türk Milleti, geçmişte olduğu gibi bugün de karakterinde olan bağımsızlık, vatan, millet duygusu ile mücadele etmektedir. İçte ve dışta yer alan mihraklara, bu duyguyla geçmişte olduğu gibi bundan sonrada fırsat vermeyecektir.

Şanlı geçmişimizden kuvvet alan bizler, bize emanet edilen vatanımızı canımız pahasına koruyarak gelecek nesillere taşımakta kararlıyız. Şehitlerimize ve gazilerimize hepimiz minnet, şükran borçluyuz. Onların sayesinde ülkemiz dimdik ayakta ve gücüne güç katarak ilerlemektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, vatanı ve bayrağı için şehit olan, bugün bizlerin bağımsız bir ülkede hayat ve vücut bulmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, fedakar Türk Milletini minnet ve saygıyla anıyorum.”

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Yılmaz’dan Çanakkale Zaferi Mesajı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.