Samsun son dakika haberleri - 29 Kasım 2020, Pazar

yabancı dizi izle

‘YILIN BABASI’ ŞAİR DURSUN İLE GAZETECİ OKTAY ZERRİN BABALAR GÜNÜNDE BULUŞTU

24 Haziran 2020
‘YILIN BABASI’ ŞAİR DURSUN İLE GAZETECİ OKTAY ZERRİN BABALAR GÜNÜNDE BULUŞTU için yorumlar kapalı
‘YILIN BABASI’ ŞAİR DURSUN İLE GAZETECİ OKTAY ZERRİN BABALAR GÜNÜNDE BULUŞTU

Şair, yazar, emekli öğretmen, gazeteci Oktay ZERRİN ile, Kültür Bakanlığı Halk Şairi , Ondokuzmayıs ilçesi, Engiz Mahalesi’ nde ikâmet eden Alaeddin DURSUN bir araya geldiler.

” Babalar Günü ” nedeniyle şair Oktay Zerrin; daha önceki yıllarda, çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından ” Yılın Babası ” ünvanına lâyık görülen Alaeddin Dursun ile ” Yılın Annesi “ödülüne lâyık görülen eşi Havva Kaya Dursun’ un 3 epilepsi hastası çocuklarından 2 ‘si hayatlarını kaybetmişlerdi.

Böyle derin bir acıyı yüreklerine gömen Alaeddin ve Havva Kaya’ nın 3. epilepsi kız çocukları Cansu Sultan Dursun’ un da hasta bir şekilde, evdeki tedavi ve bakımı devam ediyor.

Alaeddin ve Havva Kaya Dursun’ un’ un 2 oğulları; Hasan Hüseyin ile Ahmet Mücahit peş peşe vefat ederek, DURSUN Ailesi’ni tarifsiz acılara boğmuştu.

Baba Alaeddin Dursun ve eşi Havva Kaya Dursun; her 2 vefat eden çocuklarının kabirlerini ziyaret ederek, çocuklarının ruhlarına ithâfen dualar okudular.

Bafralı şair Oktay Zerrin ile Ondokuzmayıs ilçe şairi ve Engiz Mahallesi’ nde yaşayan Alaeddin Dursun, 22 Haziran 2020 Pazartesi günü; bir çay ocağında buluştular.

Her 2 şair de piyasaya yeni çıkan şiir kitaplarını birbirlerine imzalı hediye edip bol bol şiir başta olmak üzere sohbet edip çay içtiler.

Alaeddin Dursun, Oktay Zerrin’ e ” Yanaştım Sol Limana ” ve ” Loş Işıklar Altında “, şair Oktay Zerrin de Alaeddin Dursun’ a, ” Çocuk Sevgidir, Çocuk Bayraktır ” adlı şiir kitaplarını birbirlerine imzalayıp hediye ettiler.

Kültür Bakanlığı Halk Şairi Alaeddin Dursun ile şair, yazar, emekli öğretmen ve gazeteci Oktay Zerrin; fırsat buldukça bu tür edebî sohbetlerin devam edeceğini, virüs ve pandemi nedeniyle, uzun bir süre görüşememiş olmanın özlemini bu şekildeki bir buluşmayla az da olsa telâfi ettiklerini dile getirdiler.

Alaeddin ve Havva Kaya Dursun diyorlar ki;

21 06 2019 dan 21 06 2020, tam bir yıl geçti

Meleklerimi Unuturmuyum çoooook özledim…

Haber Merkezi- Samsun

Haberin videosu : https://www.facebook.com/havva.kayadursun/videos/3186405401415721/

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

‘YILIN BABASI’ ŞAİR DURSUN İLE GAZETECİ OKTAY ZERRİN BABALAR GÜNÜNDE BULUŞTU Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle