Samsun son dakika haberleri - 23 Ağustos 2019, Cuma

YAZILIM ÇAĞI DIŞINDA KALAN MATEMATİK MÜFREDATI

14 Mayıs 2019
YAZILIM ÇAĞI DIŞINDA KALAN MATEMATİK MÜFREDATI için yorumlar kapalı
YAZILIM ÇAĞI DIŞINDA KALAN MATEMATİK MÜFREDATI

KERİM SARILAR; “BİLGİ YAZILIM ÇAĞI DIŞINDA KALAN ORTA ÖĞRETİM MATEMATİK MÜFREDATININ DEĞİŞTİRİLMESİNİ ÖNERDİ”

SAMSUNLU BİLİM İNSANI, MATEMATİKÇİ KERİM SARILAR MİLLİ EĞİTİM BAKANI PROFESÖR DR ZİYA SELÇUK’U VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINI; “BİLGİ YAZILIM ÇAĞI DIŞINDA KALAN (MATEMATİK MÜFREDATI)NI DEĞİŞTİRMEYE DAVET ETTİ”

SOSYAL MEDYADA KAMUOYU ÖNÜNDE MİLLİ EĞİTİM BAKANI PROFESÖR DR. ZİYA SELÇUK’A  AÇIK ÇAĞRI YAPAN SARILAR; “BİLGİ YAZILIM ÇAĞI DIŞINDA KALAN MATEMATİK MÜFREDATINA AİT SEMİNER BASIN VE TV YE AÇIK YAPILMALIDIR” DEDİ.

ÇAĞRIDA ŞU MADDELER YER ALDI: 1. Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk öncelikle milli ilmi keşiflere olumlu görüş veren ve orta öğretimde seviye belirlemesini yapan dokuz ayrı üniversite ve matematikte alanında uzman öğretim üyesi bulunan on bir ayrı üniversitedeki uzman öğretim üyelerini bir seminerde toplamalı ve milli ilmi keşif sahibi olarak da bizi davet etmelidir.

2. Milli ilmi keşifleri engelleyen Milli Eğitim Bakanlığındaki düşünce sahiplerini de bu seminere davet etmelidir.

3. Seminer basın ve TV ye açık olarak yapılmalıdır.

4. Orta öğretim ve eğitimde gelişme isteniyorsa bilgi yazılım çağına uygun olmayan matematik müfredatını değiştirmelidir. Sarılar çağrısını şöyle bitirdi; “Eğitim çağa uygun düzenlenmediği sürece üretime yönelik sanayi ve teknoloji düzelmeyeceğinden bunlara bağlı ekonomi de düzelmez.”

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

YAZILIM ÇAĞI DIŞINDA KALAN MATEMATİK MÜFREDATI Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.