Samsun son dakika haberleri - 27 Mayıs 2019, Pazartesi

VALİ KAYMAK MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU

9 Eylül 2017
VALİ KAYMAK MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU için yorumlar kapalı
VALİ KAYMAK MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU

Vali Osman Kaymak Samsun’un Terme İlçesi Bafracalı Mahallesindeki mevsimlik tarım işçilerini ziyaret ederek, taziye ziyaretinde bulundu.Vali Kaymak,”Münferit bir olay. Şu an tahkikat devam ediyor.İçiniz rahat olusun”dedi.


Vali Osman Kaymak, mevsimlik tarım işçilerine yönelik yapılan olumsuz hadisenin sonucunda bir işcinin öldüğü Terme İlçesi Bafracalı Mahallesini ziyaret ederek, başsağlığı diledi. Ziyarete ayrıca, Vali Yardımcısı Dr.Hakan Kubalı, Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın,İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Mustafa Ateş, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul katıldı.

BİZ DE DEVLET OLARAK YANINIZDAYIZ   
Devlet olarak yanınızdayız, arkanızdayız. Rahat olun münferit bir olay, bu olayın yakasını bırakmayacaklarını hatırlatan Vali Osman Kaymak Uyuşturucu kullanan alkol kullanan birisi uyuşturucunun etkisiyle gece vakti ateş ediyor. Maalesef bu olay yaşanıyor. Tabi bu olay üzerinden belli bir çevreler de Kürt- Türk kavgası çıkarmaya çalışıyorlar. Ben Samsun Valisiyim. Tunceli Valiliği’nden 1.5 ay önce geldim. Kürtler Türkler kardeştir. Yıllardır bu topraklarda yaşamışız. Bizim kardeşliğimizi kimse bozamaz.  Şu an ilimizde 5 bine yakın tarım işçisi çalışıyor. Kaldı ki sizler buraya her yıl geliyorsunuz ilk defa gelmiyorsunuz. Kesinlikle Samsun halkında Kürtlere karşı bir ön yargı yoktur. Siz her zaman buraya gidip geleceksiniz. Biz de devlet olarak yanınızdayız, arkanızdayız. Bu olayın yakasını bırakmayacağız. Rahat olun. Ama bu olay bilesiniz ki bir Kürt düşmanlığından kaynaklı etnik bir olay kesinlikle değildir “diye konuştu

JANDARMAMIZI TEBRİK EDİYORUM.
Her gün olayları izliyorsunuz vurgusu yapan Vali Kaymak,” Samsun’da, İstanbul’da da Ankara’da da adam içtikten sonra ne yaptığını bilmiyor etrafa ateş edebiliyor. Çok ayık olsa çadırın yanından bunu yapabilirdi. Tabii ki yanlış bir şey ama bunu bilelim ki sarhoş uyuşturucu kullanan bir kişinin yaptığı bir eylemdir. Bunu kesinlikle Samsun halkına mal etmek yanlış olur. Samsunlular olsun, bizler olsun bunu kınıyoruz. Elimizdeki deliller bunun örgütlü bir hareket olmadığını, birisinin birlikte hazırlamış gitmiş olmadığını gösteriyor. Onun için siz çalışmanıza devam edin, rahat olun. Münferit bir olay. Şu an tahkikat devam ediyor. Katil zanlısı yakalandı. Jandarmamızı tebrik ediyorum. Hemen kısa zamanda kendisini sığındığı çatı terasında bulduk. Şu an adli süreç devam ediyor. Attığı kurşunlarla tüfeğin eşleştirmesi yapılıyor. Biz yüzde 100 ihtimalle bu kişinin yaptığından eminiz ama kesin söyleyemiyoruz sonuçta bir adli tahkikat kriminal çalışmalar yapılacak. Büyük ihtimalle katil kişi bu kişidir ve gerekli cezai işlem yapılacaktır. Buralar sizin kendi memleketiniz geleceksiniz, çalışacaksınız. Ben bu elim olayda hayatını kaybeden ablamıza Allah’tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum “şeklinde konuştu.
Köksal ÖNER

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

VALİ KAYMAK MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.