Samsun son dakika haberleri - 11 Temmuz 2020, Cumartesi

yabancı dizi izle

UYUM MAHALLE BULUŞMALARI SAMSUN

13 Kasım 2019
UYUM MAHALLE BULUŞMALARI SAMSUN için yorumlar kapalı
UYUM MAHALLE BULUŞMALARI SAMSUN

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliği ile düzenlenen “Uyum Mahalle Buluşmaları”nın 25.si 14 Kasım 2019 Perşembe günü Samsun’da gerçekleştirilecek.

Birlikte yaşam kültürünün oluşturulması ve farklı kültürlerin birbirlerini daha iyi tanıması amacıyla düzenlenen etkinlik; Samsun Valisi Osman Kaymak, Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökçe Ok, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu, Samsun İl Göç İdaresi Müdürü Yusuf Çakıcı çok sayıda bürokrat, yerel halk ve yabancı misafirin katılımı ile gerçekleştirilecek.

Açılış konuşmalarının ardından Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Göç Uzmanı Mustafa Salihpaşaoğlu’nun yabancılarla ilgili doğru bilinen yanlışlar ve yabancıların hak ve yükümlülükleri ile ilgili bilgilendirme sunumu yapacağı etkinlikte; Mahalle filmi gösterimi ile Doğru Bilinen Yanlışlar video gösterimi gerçekleştirilecek.

Programda, yerel toplum ve yabancı toplum tarafından sunulan gösteriler, yabancı çocukların gitar dinletisi, On Dokuz Mayıs Üniversitesi Yabancı Öğrenci dans gösterisi, Iraklı Tara Salah Aldeen A. ABDULJALEEL’in müzik dinletisine de yer verilecek.

Kanaat Önderi Firas Zaman Haloob ALKHAMEES’in konuşmasının ardından Iraklı Ressam Kasim Hameed Falih AL- BDAIRI ve Suriyeli Modacı Hassan MASSRI’nin başarı hikâyelerine yer verilecek.

Yerel halk, yabancılar ve yerel yöneticilerin bir araya geldiği Uyum Mahalle Buluşması etkinliği ile sosyal uyum konusunda duygu ve düşüncelerin sohbet eşliğinde ifade edilmesi sağlanacak.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

UYUM MAHALLE BULUŞMALARI SAMSUN Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle