Samsun son dakika haberleri - 03 Haziran 2020, Çarşamba

yabancı dizi izle

TÜRK KIZILAY’I AŞIRI YAĞIŞTAN ZARAR GÖRENLERİN YANINDA!

25 Haziran 2019
TÜRK KIZILAY’I AŞIRI YAĞIŞTAN ZARAR GÖRENLERİN YANINDA! için yorumlar kapalı
TÜRK KIZILAY’I AŞIRI YAĞIŞTAN ZARAR GÖRENLERİN YANINDA!

Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs,” Türk Kızılay’ı Canik Şube Başkanlığı olarak son yağışlarda zarar gören vatandaşlarımızı yalnız bırakmadık ”dedi.

Yardıma muhtaç olan vatandaşların yanlarında olduklarını hatırlatan Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu  Başkanı Hatice Örs,”  Kırsal bölgemizde son günlerde  yağmur neticesinde oluşan taşkınlarda bilhassa birinci katlarda oturan vatandaşların zarar görmesinden dolayı Canik Şubesi Başkanlığı olarak zarar gören vatandaşlarımıza gıda kolisi battaniye, halı dağıtarak bir nebze olsun onların yaralarını sarmaya çalışıyoruz” dedi.
‘VATANDAŞLARIMIZLA BİRLİKTEYİZ’ 
Türk Kızılay’ı gönülleri  tarafından bağışlanan yataklar anında sahada sahiplerine ulaştırdıklarını vurgulayan Başkan Örs,” Bilhassa Genel Merkezden gönderilen battaniyeler ve hayırseverlerin bağışladığı yatak ve  yastık yorganları evleri su basanlara ulaştırılıyor. Evleri su alında kalanlara yardımcı olunmaya çalışırken zarar gören vatandaşlarımız afat neticesinde gördükleri zarardan dolayı tutulan raporları Genel Merkeze göndererek  Genel Merkezin yardım etmesi sağlanıyor. Her yağan yağış sırasında bilhassa mahalle muhtarlarımızla irtibata geçerek  zarar gören olup olmadığını tespit ediyoruz. Bize muhtarlarımız ulaştığında eldeki imkanlarımızla yardımcı oluyoruz” şeklinde konuştu.
‘GÖREVİMİZİ SEVEREK YAPIYORUZ’
Onlar sıkıntı içerisinde iken kendilerinin de rahat oturma gibi şanslarının olmadığın hatırlatan Başkan Örs, ”Ben ve yöneticilerimle birlikte sahayı gezerek vatandaşlarımızın yaraların sarmaya çalışıyoruz. Biz Türk Kızılay’ı Canik Şubesi olarak Genel Merkezimizden gerekli yardımları alırken vatandaşlarımızın eşyaya ihtiyacı olmaktadır. Su altında kaldıklarından halı battaniye çekyata ihtiyaçları vardır. Bu konuda yardım beklemekteyiz. Bizlere ulaşıldığında nakliye konusunda da gönüllerimizin desteği ile birlikte malzemeleri teslim almaktayız. Vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum. İnsanlar imkansızlıktan alt katta oturmakta evlerini su basmakta onlar yağmur yağınca korku ile yaşamaktadır. Onları yalnız bırakmayalım. Onlara yardımcı olalım” diye konuştu.
Köksal ÖNER
HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

TÜRK KIZILAY’I AŞIRI YAĞIŞTAN ZARAR GÖRENLERİN YANINDA! Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle