Samsun son dakika haberleri - 22 Temmuz 2019, Pazartesi

TÜNELİN UCU GÖZÜKTÜ…

11 Ocak 2019
TÜNELİN UCU GÖZÜKTÜ… için yorumlar kapalı
TÜNELİN UCU GÖZÜKTÜ…

Mart 2019 tarihin de yapılacak Mahalli yerel seçimin tarihi yaklaştıkça TÜRKİYE Genelin de olduğu gibi Samsun da da  tansiyon artmaya devam ediyor.

Samsun da bu zamana kadar sadece AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Mustafa  DEMİR’İ açıklanmasından sonra diğer partilerde belirsizlik hala devam etmektedir.

Bu belirsizlik nedeniyle öne sürülen isimler üzerinde doğal olarak kamuoyunda değişik beklentiler oluşturmaktadır.

Samsun’da hali hazır da bulunan İlçe Belediye Başkanlarının da durumları merak edilmektedir.

Değişim her zaman olduğu gibi yenilikler getirir ve yeni bir heyecanla hizmet yarışı başlatır bununla da doğal olarak vatandaş yeni atılımlar ve hizmetler bekler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip ERDOĞAN’IN 19 Ocak Cumartesi günü Samsuna gelmesi ile de artık düğüm çözülecektir.

Ve böylece de bütün partilerin Samsun ve ilçelerinde Adaylarını açıklamaları beklenilmekte olup bu belirsizlik ise ortadan kalkacaktır.

Bir süredir bazı İnternet Gazetesi Haber merkezlerinin yine bazı aday isimlerini vitrine çıkarmak için yaptıkları uğraşlar beyhude ve boşunadır.

Nedeni ise geçmiş yıllarda olduğu gibi Genel Merkezler en çok haberi yapılanı değil, Toplumu kucaklayabilecek ayırım yapmadan eşit mesafede durabilecek, Liyakatlı, İşinin ehli sevilen seven, almış olduğu hizmet bayrağını yukarılara taşıyacak, en önemlisi ise SAMSUN’U KUCAKLAYACAK Misyonu, Vizyonu ve Hedefi büyük Adayları belirleyeceklerdir.

Kesinlikle doğrusu da budur.

Bir kaç grubun değil..

Halkın takdir ettiği Adaylar beklenilmektedir.

 Yapılmaya çalışılan; algı oluşturup, kendilerinin beğendikleri adayı kamuoyuna haberlerle lanse etmeye gayret gösterenler bu işin böyle olmadığını kendileri de gayet iyi bilmektedir.

Aday olmadan aday gösterilmeye çalışılanlar, “takke düştü kel göründü misali” gerçeklerle karşılaşacaklar, yazmakla yazdırmakla aday olunmaz, hakikat yakın zamanda gün yüzüne çıktığında herkes gibi sizler de gerçeklerle yüzleşeceksiniz.

Cumhurbaşkanımız  her yerde her zaman ne diyor: Koltuklarınız da oturmayınız, sahaya ininiz toplumla kucaklaşınız, onlara dokununuz, bir olunuz beraber olunuz, acı ve mutlu günlerinde vatandaşın yanlarında olunuz, ne kadar insancıl bir davranış ve duygudur tabii anlayana…

Özellikle de şu anda Samsun ve İlçelerinde Bulunan Mevcut Belediye Başkanları mesajı aldınız ama artık çok geç!..

Vatandaş Sormaz mı bu zamana kadar nerelerdeydiniz, Seçim olunca mı hatırlanıyoruz.

İşin Özü,

TÜNELİN UCU GÖZÜKTÜ…

Haydi Hayırlısı..

İsmet AKTAŞ

 

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

TÜNELİN UCU GÖZÜKTÜ… Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.