Samsun son dakika haberleri - 23 Ağustos 2019, Cuma

TOPALOĞLU “YÖRÜK KÖYLÜLERİ RAHAT OLSUN”

3 Şubat 2016
TOPALOĞLU “YÖRÜK KÖYLÜLERİ RAHAT OLSUN” için yorumlar kapalı
TOPALOĞLU “YÖRÜK KÖYLÜLERİ RAHAT OLSUN”

YÖRÜK KÖYLÜLERİ RAHAT OLSUN

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, ilçede Yörükler mahallesi Galeriç mevkiinde bulunan köylülerin evlerinin yıkılacağı dedikoduları üzerine açıklamada bulundu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkımların devam ettiği bölgede, köylülere ait evlerin yıkılacağı dedikodusunun yayılması üzerine huzursuz olan bölge halkının tedirgin olmasına gerek olmadığını belirten Başkan Topaloğlu, ’’Bugüne kadar birçok şey konuşuldu ancak doğruları konuşmak gerekirse oraların asıl sahipleri köylülerin içi rahat olsun. Yaklaşık 105 yıldır oralarda tarım ve hayvancılık yapan ve oraların asıl sahipleri olan köylülerle ilgili kimsenin bir tasarrufu yok” dedi.

DSC_4291

Büyükşehir belediyemizin Yörük Köylülerimiz için birçok projesi olduğunu belirten Başkan Topaloğlu;  “Yörükler Mahallemizdeki merkez ve Kuş Cennetine kadar olan evlerin dış cephe tamiratlarını ve bakımlarını Büyükşehir Belediyemiz karşılayacak. Ayrıca Büyükşehir Belediyemizin Yörükler halkı için bir diğer projesi ise, yerli ve yabancı turistlerin konaklaması için, isteyenin evinin önünde yeterli alan varsa doğaya uyumlu 4-5 odalı ahşaptan pansiyon yaparak işletebilecek. Kanal boyu rekreasyon alanları oluşturulacak. Tarihi eski hamam restore edilecek. Buraların doğal güzelliklerini korumak hepimizin görevi. Gerçekleştirilen yatırımların hepsi Yörükler halkının ekonomik ve sosyal anlamda gelişmesi için” diye konuştu.

DSC_7676

 

Konuyla ilgili açıklamaların zaman zaman kendileri tarafından yapıldığını belirten Başkan Topaloğlu, “Bazı yerlerde Büyükşehir Belediyemiz tarafından yıkım işlemleri devam etmektedir. Bu yıkımlarla alakalı olarak Galeriç mevkiindeki evlerin yıkılacağı ile ilgili gerek basında gerekse mahallede dedikoduların çok doğru olmadığını tekrar belirtmek istiyorum. Çünkü onlar Kızılırmak Deltası Kuş Cennetindeki hayatın bir parçası olarak kabul ediliyorlar. Hiç kimsenin tedirgin olmasına gerek yok”dedi.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

TOPALOĞLU “YÖRÜK KÖYLÜLERİ RAHAT OLSUN” Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.