Samsun son dakika haberleri - 19 Nisan 2019, Cuma

Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısına Bayram Geldi

16 Ağustos 2018
Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısına Bayram Geldi için yorumlar kapalı
Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısına Bayram Geldi

Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısında Bayram Telaşı

Tekkeköy Hayır Çarşısında Bayram Hareketliliği

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın görevi devralmasıyla hizmete açtığı hayır çarşısı binlerce insanı kucaklıyor.

İlçe sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi insanlara her türlü yardımı sağlayan Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısı yaklaşan Kurban Bayramı’na hazır. Tekkeköy Belediye başkanı Hasan Togar tarafından yaklaşık 4 yıl önce açılışı yapılan Hayır Çarşısı ihtiyaç sahiplerine hizmet vermeye devam ediyor. İhtiyaç sahibi aileler ilçe merkezindeki eski belediye hizmet binası altında hizmet veren Hayır Çarşısından yılda üç defa kıyafet yardımı alabiliyor.

Yılın 365 günü açık

Yine ihtiyaç sahibi aileler bayram öncesinde özellikle bayramlık kıyafetlerini buradan temin edebiliyor. Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısında ayakkabıdan monta, pantolondan gömleklere, ceketlere her türlü giyim eşyası bulunuyor. Yılın 365 günü açık bulunan Hayır Çarşısına özellikle Tekkeköylü iş adamları ve sanayicilerde destek vererek yardımda bulunuyor.

Hayır Çarşısı Bayram Sevinci Yaşatıyor

Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısının Kurban Bayramına hazır olduğu söyleyen Tekkeköy Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Nigar Kapucu, “Kurban Bayramı öncesi tüm hazırlıkları tamamlanan çarşımız ihtiyaç sahiplerinin her türlü ihtiyacını karşılamak için hizmet vermeye hazır.

Bayram öncesi kılık kıyafet almak isteyen ihtiyaç sahibi

Bayram öncesi kılık kıyafet almak isteyen ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz buradan istedikleri gibi faydalanabilirler” dedi. Bayram Çocuklarla Güzel Bayramların paylaşımın ön planda tutulduğu manevi zaman dilimleri olduğuna dikkat çeken Kapucu, “İslam aleminde bayramların yeri, önemi ve maneviyat ayrıdır. Bu mukaddes günlerde dargınlar barışır, küskünlükler son bulur. En önemlisi çocukların bayram sevincini yaşaması ve rengarenk bayramlıklar giyebilmesidir. Bu manada hayır çarşımız çeşit çeşit ayakkabı ve kıyafetlerle çocuklarımıza bayram sevincini yaşatmaya hazır” şeklinde konuştu.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısına Bayram Geldi Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.