Samsun son dakika haberleri - 19 Ekim 2019, Cumartesi

Şiddetli Yağış Ünye, Fatsa, Perşembe’yi Vurdu. Samsun’da da Yağış Etkili Oldu

8 Ağustos 2018
Şiddetli Yağış Ünye, Fatsa, Perşembe’yi Vurdu. Samsun’da da Yağış Etkili Oldu için yorumlar kapalı
Şiddetli Yağış Ünye, Fatsa, Perşembe’yi Vurdu. Samsun’da da Yağış Etkili Oldu

Ünye İlçesi’nde meydana gelen şiddetli yağış nedeniyle oluşan taşkın sonucu yedi köprü yıkıldı. Karadeniz Sahil yolunda ulaşım çift taraflı olarak durduruldu. Yol saat 16.15 gibi tekrar ulaşıma açıldı. Tekstil Fabrikasında Mahsur kalan 165 kişi kurtarıldı.

Ordu Valisi Serdar Yavuz, “Trabzon’dan Ordu ve Samsun istikametine, Samsun’dan da Ordu ve Trabzon istikametine yola çıkacak vatandaşlarımızın yola çıkmamalarını özellikle rica ediyorum” şeklinde uyarıda bulundu.

Sel felaketi ve ana köprünün yıkılması nedeniyle, Samsun’dan Doğu Karadeniz Bölgesi’ne gidecek olan otobüs, kamyon ve TIR’ların geçişleri geçici olarak yasaklandı.

Samsun’da da saat 14.00 sıralarında meydana gelen şiddetli yağış nedeniyle birçok binanın alt ve zemin katlarını su bastı. Vatandaşlar Belediye ve Afad’dan yardım istedi. Kuvvetli yağış ve rüzgar nedeniyle trafik aksadı.

Önceki senelerde meydana gelen yağışlardan sonra derelerde ıslah çalışması yapıldığından bu seneki şiddetli yağışta büyük felaket yaşanmadı.

Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri gerekli tedbirlerin alınmış olması nedeniyle vatandaşların yardımına anında yetişildi.

Ünye’de meydana gelen şiddetli yağış üzerine Ordu Valisi Serdar Yavuz ile Ünye Belediye Başkanı Çamyar açıklamalarda bulundu.

Tekstil fabrikasında mahsur kalan 165 işçi büyük çabalar sonrası kurtarıldı. Ordu Valisi Serdar Yavuz açıklamasında; Öğle saatlerinden itibaren Meteorolojik ihbar sonucunda aşırı bir yağış gerçekleşti. Çaybaşı, Perşembe, Ünye, Fatsa arasında 90 kilogramı aşan yağışlar oluştu. Sel, heyelan, toprak kayması gerçekleşti. Heyelan ve göçük altında bulunan vatandaşlarımız kurtarıldı. Özellikle Karadeniz Yolu diye tabir ettiğimiz Karadeniz yolunda bir köprünün yıkılması neticesinde büyük bir tehlike atlatıldı. Trafiği önceden kesmek suretiyle meydana gelecek can kaybı önlenmiş oldu. Bütün kamu kurumlarımız koordineli biçimde çalıştı. Sahil Güvenliğin helikopteriyle bir vatandaşımız kurtarıldı. Fabrikadaki 165 işçimiz kurtarıldı. Bazı riskli alanlardaki konutlar tahliye edildi. Zararlar da büyükşehir, AFAD ve diğer ilçe belediyelerimizin katkısıyla tahliye işlemleri gerçekleştirdi. Bu akşam da yoğun şekilde devam edeceği yönünde ihbasr var. Vatandaşlarımıza göstermiş oldukları duyarlılık için teşekkür etmek istiyorum. Yetkili makamlar tarafından yapılacak çağrılara riayet edilmesini bekliyoruz. Trabzon’dan Ordu ve Samsun istikametine, Samsun’dan da Ordu ve Trabzon istikametine yola çıkacak vatandaşlarımızın yola çıkmamalarını özellikle rica ediyorum. Çünkü şu anda yol trafiğe kapalı. Bir köprü tamamen çökmüş durumunda, diğer bir köprü için çalışmalar sürüyor.  Vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Mal kayıpları giderilir, önemli olan can kaybı olmaması. Özel iş makinalarına valiliğimiz tarafından el konmuştur. Şu anda valiliğimizin koordinesinde bütün çalışmalar devam ediyor.  Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün ifadesiyle köprüdeki inceleme sonuçlandı. Belirli süre sonra açmayı planlıyoruz. Ayrıca duyuru gerçekleştireceğiz.”ifadesinde bulundu.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Şiddetli Yağış Ünye, Fatsa, Perşembe’yi Vurdu. Samsun’da da Yağış Etkili Oldu Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.