Samsun son dakika haberleri - 18 Nisan 2019, Perşembe

Sanatçı Dostu Erdoğan Tok, Murat Göğebakan’ı Unutmadı

1 Ağustos 2018
Sanatçı Dostu Erdoğan Tok, Murat Göğebakan’ı Unutmadı için yorumlar kapalı
Resim bulunamadı

Murat Göğebakan’ın ismi ve hatırası İlkadım’da yaşatılacak.

Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, lösemi tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden sevdiği sanatçı Murat Göğebakan’ın ismini Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi’nde yaşatacaklarını söyledi.

Başkan Erdoğan Tok, Vefatının 4’üncü sene-i devriyesinde sevilen sanatçı merhum Murat Göğebakan’ın adının 2 ay önce temelleri atılan Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi’nde yaşatılacağını basına açıkladı.

HELALLİK VASİYETİ

Dostlukları çok eskilere dayanan Murat Göğebakan ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, yerel seçimler öncesi 22 Mart 2014’te Yaşardoğu Kapalı Spor Salonunda düzenlenen Samsun AK Parti Gençlik Şöleninde bir araya gelmişlerdi. Göğebakan konser öncesi yaptığı konuşmada, lösemi hastalığına ilk yakalandığı anda Erdoğan Tok ile yaptığı telefon görüşmesini duygusal bir dille anlatmıştı. O gece, Murat Göğebakan oğlu Bülent Göğebakan’a bıraktığı vasiyeti açıklamış, vasiyetinde “Ben ölürsem Erdoğan Tok ağabeyimden helallik al” sözleri ise hafızalara kazınmıştı.

O GECEDEN 5 AY SONRA VEFAT ETTİ

Uzun süre mücadele ettiği lösemi hastalığına yakalanıp yenik düşen ünlü sanatçı Murat Göğebakan Samsun’da verdiği konserden 5 ay sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

VASİYET YERİNE GETİRİLDİ

Başkan Erdoğan Tok, yakın dostuna son görevini yapmak üzere İstanbul Fatih Camiinde düzenlenen cenaze törenine katılmış, oğlu Bülent Göğebakan ile görüşerek ünlü sanatçının helallik vasiyeti yerine getirildi.

MURAT GÖĞEBAKAN’IN ADI İLKADIM’DA YAŞATILACAK.

Türkiye’nin en sevilen sanatçılarından birisi olan merhum Murat Göğebakan’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hayranı olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Murat Göğebakan ile olan diyaloğumuz sonrası oluşan dostluğumuz çok eskilere dayanır. Yüreği insan sevgisi ile dolu olan dostum rahmetli Murat Göğebakan kardeşim, uzun süredir kanserle mücadele ediyordu. O dönem yakalandığı o amansız hastalığı öğrenince, kendisini arayarak moral vermek istedim. Telefonda her zaman her şartta Samsun’da yanında olacak bir kardeşin var demiştim. O görüşmeden sonra Göğebakan kanseri yenerek yeniden sahnelere çıkıyordu. En son kendisi ile 2014 yerel seçimlerinden bir ay önce AK Parti Gençlik Şöleninde bir araya gelmiştik. O geceden sonra kanser hastalığı yeniden nüksetmiş ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Bilindiği gibi, Samsun’da konsere geldiğinde oğluna bıraktığı vasiyetini binlerce kişinin önünde açıklamıştı. Cenaze töreninde oğlu ile dertleşip helalleşerek, acımızı paylaşmıştık. Kadim dostum Murat Göğebakan’ın vasiyetini yerine getirdik. Hayat doluydu. İnsancıl, sempatik ve sevecen bir kişiliği vardı. Şu an vefatının 4’üncü sene-i devriyesindeyiz. Murat Göğebakan’ın manevi şahsında isminin ve hatırasının yaşatılması için Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezimizde bir hizmet alanına ismini vereceğiz. Rabbim mekanını cennet eylesin.” ifadesinde bulundu.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Sanatçı Dostu Erdoğan Tok, Murat Göğebakan’ı Unutmadı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.