Samsun son dakika haberleri - 29 Kasım 2020, Pazar

yabancı dizi izle

SAMSUNLU ŞAİR ve YAZARLAR KORONADAN ETKİLENDİ !

17 Temmuz 2020
SAMSUNLU ŞAİR ve YAZARLAR KORONADAN ETKİLENDİ ! için yorumlar kapalı
SAMSUNLU ŞAİR ve YAZARLAR KORONADAN ETKİLENDİ !

Bafralı, Ondokumayıslı ve Samsunlu şair ve yazarlar; Korona virüs salgını ve yaşanan pandemi nedeniyle, yeni piyasaya çıkan kitaplarını yeterince tanıtamamaktan ve satışların eski gücünden uzakta olduğunu söylediler.

Bafralı şairlerden; Kültür Bakanlığı Halk Şairi ve Birfani mahlasıyla şiirler yazan, aslen Alaçamlı ancak Bafra’ da ikâmet eden, emekli öğretmen Mehmet Alan, aslen Artvinli olup, Samsun Ondokuzmayıs ilçesinde doğan ve hâlen burada ikâmet eden; Kültür Bakanlığı Halk Şairi Alaeddin Dursun ve Samsun Ayvacık doğumlu olup, aslen Bafralı ve hâlen Samsun Atakum Türkiş’ te ikâmet eden şair, yazar ve gazeteci Oktay ZERRİN, yeni kitapları ve satışında yaşanılan sorunlar hakkında açıklamalarda bulundular.

Halk Şairi Mehmet ALAN: ” Edebiyat dünyamıza bugüne kadar 6 kitap kazandırdım. Son kitabımın adı Bafra’ da yayınlanan” Vatan Bizim, Bayrak Bizim” olup, yaşadığımız koronavirüsü ve ardından yaşanan pandemi dönemi nedeniyle; kitaplarımız geniş bir okuyucu kitlesine ulaşamadı.

İnşallah bu zor süreci başarıyla atlatırız da bizler de şair ve yazarlar olarak, okurlarımızla eskiden olduğu gibi tekrar buluşuruz.”

 

Halk Şairi Alaeddin DURSUN :” Ben de şair arkadaşım sayın Mehmet Alan gibi düşünüyorum. Bugüne kadar 7 şiir kitabım Bafra’ da yayınlandı. Son kitaplarımın isimleri ” Yanaştım Son Limana” ve ” Loş Işıklar Altında “adlı şiir kitaplarım olup, ” Yanaştım Son Limana ” adlı kitabımda öykülere de yer verdim. İnşallah bu sıkıntılı süreci, en az riskle atlatır ve o eski okur yazar buluşmalarının heyecanını tekrar yaşarız.

Yeni kitaplarımızın bir an önce değerli okurlarla buluşacağı o güzel günlerin özlemindeyiz.”

 

Emekli öğretmen, şair, yazar ve gazeteci Oktay ZERRİN:” Ben de her iki değerli şair arkadaşıma katılıyorum. Benim de 5. piyasaya çıkan son şiir kitabımın adı Antalya’ da yayınlanan ” Çocuk Sevgidir, Çocuk Bayraktır. ”

Özellikle de; okulların koronavirüs ve pandemi nedeniyle tatil olması; biz şair ve yazarları sevgili okurlarla buluşturamadı. Ancak; önemli olan, halkımızın ve sevgili öğrencilerimizin bir an önce bu virüsü en az hasarla atlatabilmektir.

Zira, ilk başta gelen konu; sağlıktır. Eğer sağlığımız yerinde değilse; hayatımız risk ve tehlikedeyse ki öyledir, o zaman önceliğimiz, sağlıklı bir ortam, çevre ve dünyadır.

Sadece ülkemizde değil; birçok ülkede de bugüne kadar binlerce insan hayatını kaybettti.

Allah’ tan tüm vefat edenlere rahmet, tedavisi süren hastalara da Allah’ tan şifa dilerim. ”

 

Emekli olup Bafra ilçesinde ikâmet eden şair İbrahim ÜNLÜ ” Benim de edebiyat piyasasında şimdilik ” Derin Duygular ” adlı bir şiir kitabım var ancak 2. ve yeni şiir kitabımın hazırlıkları devam ediyor. Ben de şair ve yazar arkadaşlarıma katılıyorum. İnşallah bu zor süreçten, en sağlıklı ve başarılı çıkarız. ”

samsununhaberi.com Haber Merkezi

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

SAMSUNLU ŞAİR ve YAZARLAR KORONADAN ETKİLENDİ ! Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle