Samsun son dakika haberleri - 24 Ekim 2020, Cumartesi

yabancı dizi izle

Samsun'dan Kırgızistan'a 180 bin maske – samsun haber

16 Ekim 2020
Samsun'dan Kırgızistan'a 180 bin maske – samsun haber

Samsun Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde hayırseverlerin desteğiyle alınan 180 bin maske, Belediye hizmet binası önünde düzenlenen uğurlama töreninin ardından Türk Kızılay araçlarıyla Samsun’un kardeş şehri Bişkek’e gönderildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, buradaki törende yaptığı konuşmada, Kırgızistan’da yaşanan siyasi krizin arkasında FETÖ’nün parmağı olduğunu söyledi.

Kırgızistan’ın hem siyasi kriz hem de salgın ile mücadele ettiğine dikkati çeken Demir, “Bişkek bizim 10 yıldır kardeş şehrimiz. Bu zor dönemlerinde yanlarında olmayı amaçladık. Kırgızistan  halkının yaşadığı siyasi krizden bir an önce çıkmasını ve salgın sürecini en iyi şekilde sürdürmesini temenni ediyoruz. Ülkemizin son 20 yıldır yakaladığı istikrarla nereden nereye geldiğini hepimiz gördük. Kırgızistan halkının birlik ve beraberlik içinde iyi insanlar tarafından yönetildiği bir ortama kavuşmasını istiyoruz” ifadesini kullandı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde Türkiye’nin dünyaya örnek olduğuna işaret eden Demir, tüm devlet kurumlarının koordinasyon içinde çalışarak başarı yakaladığını vurguladı. Demir maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilmesi uyarısında bulundu.

samsundan-kirgizistana-180-bin-maske2.jpg

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

yabancı dizi izle