Samsun son dakika haberleri - 14 Aralık 2019, Cumartesi

Samsun’da Halk Ekmek 90 Kuruş

20 Temmuz 2019
Samsun’da Halk Ekmek 90 Kuruş için yorumlar kapalı
Samsun’da Halk Ekmek 90 Kuruş

Samsun İlkadım Belediyesi Halk Ekmek Satış Noktalarında 200 gram Halk ekmek 90 Kuruş

Bilindiği üzere Ramazan ayı içerisinde, Ramazan Ayının olmazsa olmazlarından Ramazan Pidesi’nin fiyatının geçen yıla göre artış göstermesi üzerine vatandaşların bir çoğu Ramazan Pidesini alamaz olmuş, hatta kurumların düzenlediği zengin iftar sofralarında bile Ramazan Pidesi yerini alamamıştı.

Ramazan Ayı’nın akabinde 300 gramı 1 lira 50 kuruş olan ekmek, 200 grama düşürülerek 1 lira 25 kuruştan satılmaya başlandı. Dolayısıyla da hem ekmeğin gramajı düşürüldü ve hem de vatandaşın cebinden kuruşlar iç edildi.

Ekmek 1 lira 50 kuruş iken, ekmeğin 100 gramı 50 kuruşa denk geliyordu. Ekmeğin gramajının düşürülmesiyle birlikte 100 gramı 62,5 kuruşa çıkmış oldu. Yani yüzde 25 zam yapıldı.

Halk ekmek fabrikasının ürettiği ekmek ise Ekmek Fırınlarının aksine aynı gramaj olmasına karşın 90 kuruşa satılıyor. Vatandaşın çoğunluğu da Halk Ekmek fabrikasının ürettiği ekmeğe yöneliyor.

Samsun Ağabali köprüsünün alt tarafında çiftlik caddesine inen Ağabali caddesinin hemen başında İlkadım Belediyesi’nin Halk Ekmek Satış Noktası var. Bu ekmek büfesinde pastalar da yer almakta ve süt satışı da yapılmaktadır. Bir bidon köy ürünü süt 15 lira.

www.samsununhaberi.com

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Samsun’da Halk Ekmek 90 Kuruş Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.