Samsun son dakika haberleri - 11 Temmuz 2020, Cumartesi

yabancı dizi izle

SAMSUNA BALKANLARDAN TEK MADALYA İLKADIM’DAN

1 Kasım 2017
SAMSUNA BALKANLARDAN TEK MADALYA İLKADIM’DAN için yorumlar kapalı
SAMSUNA BALKANLARDAN TEK MADALYA İLKADIM’DAN

 

İznik’te düzenlenen 9 ülkeden 160 sporcunun katıldığı 3. Balkan Gençler Güreş Şampiyonasında 120 kg da İlkadım Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Güreşçisi Mehmet Can Kaya 2. oldu.

“BALKANLARDAN SAMSUNA GENÇLER KATEGORİSİNDE İLK MADALYA”

İznik’te yapılan Güreş Balkan Şampiyonasında, İlkadım Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Güreşçisi Mehmet Can Kaya sırasıyla Romanya, Makedonya ve Bulgar sporcularını mağlup ederek Finale yükseldi. Finalde 120 kg da Arnavut Sporcuya yenilerek 2. olan İlkadım Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Güreşçisi Mehmet Can Kaya gençler kategorisinde Samsuna Balkanlardan ilk madalya getiren sporcu oldu.

“SPORCULARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ”

Mehmet Can Kaya’nın elde ettiği başarıdan dolayı gurur duyduğunu ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Milli Sporcu Mehmet Can Kaya’yı ailesini ve teknik heyetini tebrik etti. Ülkenin adını Avrupa’da başarı ile duyuran bir evladın yetiştiren Kaya ailesini kutlayan Başkan Tok, “ Spora yaptığımız yatırımlar ve verdiğimiz destekler genç sporcularımızca hiçbir zaman karşılıksız kalmadı. En son Gençler Avrupa Boks Şampiyonasında 2. olan Berat Can evladımız şimdi Mehmet Can Kaya evladımız Güreş Balkan Şampiyonasında 2 . olarak bizlerin gururu oldu. Bu başarılar tesadüf değil. Belediyemizin Mete Adanır Spor Salonunda Berat ve Mehmet gibi binlerce gencimizi sporla buluşturuyoruz. Onlarda Ulusal ve Uluslararası turnuvalarda kazandıkları başarılarla göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. Güreş Balkan Şampiyonasında 120 kg 2. olan Mehmet Can Kaya evladımızı tekrar tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

SAMSUNA BALKANLARDAN TEK MADALYA İLKADIM’DAN Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle