Samsun son dakika haberleri - 22 Nisan 2019, Pazartesi

SAMSUN ve BAFRALI SANATÇILAR BAFRA’ DA BULUŞTU

6 Ağustos 2018
SAMSUN ve BAFRALI SANATÇILAR BAFRA’ DA BULUŞTU için yorumlar kapalı
SAMSUN ve BAFRALI SANATÇILAR BAFRA’ DA BULUŞTU

Samsunlu ve Bafralı sanatçılar Bafra’ da bir araya gelip hem özlem giderdiler hem de kelimenin tam anlamıyla şiir ve türküye doydular.

Almanya’ da yaşayan ve orada çalışan Bafralı şair Cemal Aydın ( Aydın Bayraktar )’ ın Bafra İshaklı Mahallesi, Rehberlik Araştırma Merkezi ( RAM ) karşısındaki evinin balkonunda gerçekleşen şiir ve müzik etkinliğine katılan sanatçılar şöyle:

Samsun’ dan Ondokuz Mayıs Üniversitesi ( OMÜ ) Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı Başkanı, Akademisyen yazar ve şair Şahin Köktürk, Kültür Bakanlığı Halk Ozanı ve bağlama üstadı, besteci, aslen Artvinli Mustafa Bilir ( Aşık Obalı ), Samsun’ dan Kültür Bakanlığı Halk Şairi Hasan Akbaş, İstanbul’ dan aslen Bafra Gazibeyli Mahallesi’ nden ( köy ) şair aşcı Selçuk Ataseven, Samsun Ondokuz Mayıs ilçe şairi ve aslen Artvinli Alaeddin Dursun, Bafra’ da özel bir etüd merkezi nde eğitimci şair Azem Kurt, yurt dışı Almanya’dan aslen Trabzonlu İbrahim Akdoğan, yurt dışı Almanya’ dan aslen Bafralı şair ve ev sahibi Cemal Aydın, Bafra ve Atakum’ da ikamet eden şair, yazar, emekli eğitimci ve gazeteci Oktay Zerrin katıldı.

Birfani Mehmet Alan mazereti nedeniyle etkinliğe katılamadı.

Şiir ve Müzik Dinletisi’ ne ev sahipliği yapan şair Cemal Aydın ( Aydın Bayraktar ) misafirlerine meşhur Bafra Pidesi ile çeşitli ikramlarda bulundu.

Kültür Bakanlığı Halk Ozanı, bağlama üstadı ve besteci Mustafa Bilir ( Aşık Obalı ) ile eğitimci AzemKurt bağlama ile sanatçı konuklara nefis bir konser sundular.

Ardından; şairler Hasan Akbaş, Alaeddin Dursun, Selçuk Ataseven, Mustafa Bilir ( Aşık Obalı ) , eğitimci şair Azem Kurt, Cemal Aydın ve Oktay Zerrin şiirlerini okudular.

Ev sahibi ve şair Cemal Aydın; bu etkinliğe katılan şair ve sanatçı arkadaşlarına teşekkür ederken, konuk şair ve sanatçılar da kendilerini evinde ağırlayan şair Cemal Aydın’a teşekkür ettiler.

Haber: Oktay ZERRİN- Bafra

Habere ait video: https://www.facebook.com/oktay.zerrin.3/videos/vb.100011905597559/418748311865352/?type=2&video_source=user_video_tab

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

SAMSUN ve BAFRALI SANATÇILAR BAFRA’ DA BULUŞTU Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.