Samsun son dakika haberleri - 21 Eylül 2019, Cumartesi

Samsun Turizm ve İşadamları Derneği Tanıtım Gezisi

Samsun Turizm ve İşadamları Derneği Tanıtım Gezisi

SAMTİAD (Samsun Turizm ve İşadamları Derneği) Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Samsun’un turizm değerlerini öncelikle turistleri ve ziyaretçilerle direkt iletişim içinde olan otel çalışanlarına Samsun’a gelen misafirlere ve ziyaretçilere anlatmaları için tanıtmak, turistik yerlerin bilinirliğini artırmak için tanıtma gezisi düzenledi.


Geziye Samsun’da faaliyet gösteren turizm belgeli yaklaşık 20 otelde görevli resepsiyon ve satış pazarlama sorumluları katıldı.. Geziye  SAMTİAD Başkanı Mustafa Öztürk de katılırken,  Ergun Tur işletmecisi ve Tur rehberi Eyüp Ergün rehberlik yaptı.

Etkinlik ile lgili olarak bir açıklama yanap SAMTİAD Başkanı Mustafa Öztürk, “Samsun’da turizmin gelişmesinin önündeki önemli engellerden biri de Samsunluların ve Samsun sektör çalışanlarının Samsun’daki turistik yerleri ve bölgeleri yakından tanımamaları. Bu tanınırlığın önce Samsunlular ve otelerimiz ve turistik tesislerimizde ziyaretçiler ve turistlerle direkt iletişim içinde olan sektör çalışanları tarafından bilinmesi çok önemli katkı sağlayacaktır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hazırladığımız bu projeye katkı sağlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir’e, katılan ve destek veren otellerimizin ve turizm işletmelerimizin yönetici, personel ve katılımcılarına çok teşekkür ederim. Bu ilk gezimizin ilk durağı Ladik Akdağ ve kayak tesisleri, Ladik Ambarköy, Vezirköprü, Şahinkaya  Kanyonu, Boraboy gölü ve mesire alanı oldu. Bu bölgelerin tanıtımını amaçladık. Bu çalışmalarımız daha geniş tabana yayılarak devam edecek. ” dedi.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Samsun Turizm ve İşadamları Derneği Tanıtım Gezisi Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.