Samsun son dakika haberleri - 27 Mayıs 2019, Pazartesi

Samsun Turizm Elçisiyim Projesi Çarşamba ve Ayvacık Gezisi

19 Kasım 2018
Samsun Turizm Elçisiyim Projesi Çarşamba ve Ayvacık Gezisi için yorumlar kapalı
Samsun Turizm Elçisiyim Projesi Çarşamba ve Ayvacık Gezisi

Müdürlüğünü Halil Uncu’nun yaptığı, Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “ Samsun Turizm Elçisiyim ” Projesi Kapsamı’nda Çarşamba ve Ayvacık ilçelerine bir gezi gerçekleştirdi.

Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ´´ Samsun Turizm Elçisiyim ´´ Projesi Kapsamı’ nda 3. gezilerini; Bafra Belediyesi’nden temin edilen otobüs ile 19 öğrenci 10 öğretmenle birlikte Çarşamba ve Ayvacık ilçelerine yaptı. Proje kapsamında Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti ve Nebiyan Dağı gezilerinden sonra Samsun’un güzel ilçelerinden Çarşamba ve Ayvacık ilçeleri programa dahil edildi.

Okul öğrencilerinin yaşadığı şehrin kültürel miraslarını, tarihi ve kültürel zenginliklerini tanımaları amacıyla ´´Samsun Turizm Elçisiyim´´ Projesi kapsamında plan dahilinde Samsun´un tarihi ve coğrafi önemli olan yerlerini ziyaret ederek, öğrencilerine Samsun’u tarihi ve kültürel değerleriyle tanımalarına imkân sağlamaya devam ediyor.

Çarşamba ilçesinin gezilmesinden sonra Ayvacık ilçesinde, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ ne ait gemi ile deniz turu yapıldı. Ayvacık Köprüsü’ nde fotoğraflar çekildikten sonra Tekkeköy’ de yer alan eşsiz manzaralı Bayraktepe Tesisleri’nde yenilen öğle yemeği ve gezintiden sonra Bafra’ya geri dönüldü.

Samsun Turizm Haritası’nda çektikleri fotoğrafların yer alması için fotoğraf çeken öğrenciler geziden oldukça mutlu ayrıldılar.

Proje Danışmanı Selim Aksar; gezilerin Haziran ayına kadar süreceğini, amaçlarının Samsun’u tanımak ve tanıtmak olduğunu belirterek Bafra Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’ ne verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Haber: Oktay ZERRİN- Bafra

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Samsun Turizm Elçisiyim Projesi Çarşamba ve Ayvacık Gezisi Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.