Samsun son dakika haberleri - 21 Temmuz 2019, Pazar

Samsun İHH’dan Serebrenitsa Katliamı Hatırlatması

Samsun İHH’dan Serebrenitsa Katliamı Hatırlatması

Samsun İHH Başkanı Hüseyin Mutlu, Serebrenitsa Katliamı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Mutlu, Cuma günü anma ve hatırlatma etkinliği yapılacağını kaydetti.

Açıklama şöyle:

“11 Temmuz 1995’te, bulduğu her fırsatta insan hakları ve demokrasiden söz eden Avrupa’nın göbeğinde ve bütün insanlığın gözü önünde Srebrenitsa’da, tarihte eşi az görülecek bir vahşetle binlerce Boşnak katledildi. Savunmasız insanların birbirine karışmış cesetleri, aradan geçen bunca zamana rağmen bugün bile toprak altından çıkarılıp defnedilmektedir.

Bilge devlet adamı Aliya İzzetbegoviç, “Savaşta büyük zulme uğradınız. Zalimleri affedip affetmemekte serbestsiniz. Ne yaparsanız yapın ama soykırımı unutmayın. Çünkü unutulan soykırım tekrarlanır” diyor.

Biz SAMİR ( Samsun Milli İrade Platformu ) Üyesi dernekler olarak; Soykırımın 24. yılında tüm insanlığın unutmaması gereken bu katliamı 12.07.2019 Cuma günü yapacağımız etkinliklerle hatırlatacağız. Cuma Namazı Samsun Büyük Camide toplanacağız, Cuma Namazı sonrası Cumhuriyet Meydanına kadar yürüyecek ve 13.30 da basın açıklaması yapılacaktır.

Hüseyin MUTLU Samsun İHH Başkanı”

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Samsun İHH’dan Serebrenitsa Katliamı Hatırlatması Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.