Samsun son dakika haberleri - 22 Temmuz 2019, Pazartesi

Samsun 100. Yıl ve Çay Yolu Platformu Bildiri Yayımladı

10 Nisan 2019
Samsun 100. Yıl ve Çay Yolu Platformu Bildiri Yayımladı için yorumlar kapalı
Samsun 100. Yıl ve Çay Yolu Platformu Bildiri Yayımladı

Samsun 100. Yıl Platformu ve Çay Yolu Platformu yaptıkları toplantı ile Basın Açıklaması yaptı

Basın Açıklaması şöyle:

“16 Ocak 2019 tarihinde sizlerin aracılığı ile bir çağrıda bulunmuştuk. ‘’Samsun 100. Yıl Platformunu kurduk ve çalışmaya başladık, bu yılı ‘’ATATÜRK’’ yılı ilan ettik demiştik.

Bugün, bu çağrımıza ses verip, Başkentimizden bizlere katılan anlamlı bir gönül coşkusu olan Çay Yolu Platformu temsilcileri ile bir aradayız.

Çay Yolu Platformu, Sevgili dostlarımız ‘’100. YIL BÜYÜK YÜRÜYÜŞÜ’’ temsilcilerinden Engin Uç, Fahri Demir ve Ercan Deva bugün Samsun’umuzdalar.

Aylardır sürdürdükleri çalışmalar sonucu ülkemizin yurtseverleri adına sessiz ama öfkeli bir çığlık yaratmak istiyorlar. Ankara ÇAY YOLU PLATFORMU önderliğinde 200’e yakın sivil toplum kuruluşundan oluşan topluluğun kentimiz YÜZÜNCÜ YIL PLATFORMU ile birlikte 23 NİSAN SALI günü buradan başlayacak olan KURULUŞTAN KURTULUŞA BÜYÜK YÜRÜYÜŞ’ün son hazırlıklarını gözden geçirmek üzere yeniden bir araya geldik.

Değerli misafirlerimiz ÇAY YOLU PLATFORMU temsilcilerini huzurunuzda bir kez daha bu anlamlı girişim için yürekten kutluyoruz. Böyle bir etkinliğin hem de ön saflarında yer alabilmek bizler için de büyük bir onurdur. Onlar Ankara’dan buraya birçok Belediye Başkanı ve demokratik kitle örgütlerini dolaşarak geldiler.

Bizlerde Bugün ilk olarak Saat: 09.00’da Samsun 100. Yıl Platformu ve Çay Yolu Platformu olarak Atakum Belediye Başkanımız Sayın Cemil Deveci’yi makamında ziyaret ettik. Kurtuluştan Kuruluşa Milli Mücadelenin 100. Yılında 23 Nisan Günü Samsun’dan başlayacak “Büyük Yürüyüş “ hakkında bilgi verdik. Destek istedik.

Bu arada, görevine ilk başladığında hacizle karşılaşan Atakum Belediye Başkanımız Cemil Deveci’ye sembolik destek olmak istedik. Çay Yolu Platformu 100. Yıl Büyük Yürüyüşü koordinatörü Engin Uç örnek olması dileğiyle katılımcılardan toplanan sembolik miktarda parayı belediyeye bağışladı.

Sayın Başkanımız Deveci bunun üzerine duygulanarak bizlere şunları söyledi: “Kurtuluş savaşında insanlar iki çoraplarından birisini orduya vermişlerdi. Kuvay-ı Milliye Ruhu böyledir. Çok teşekkür ederim. 100.yıl Büyük Yürüyüşüne her türlü desteği vereceğiz. Tüm katılımcıları da içtenlikle kutluyorum.’’ Başkan Deveci kendisine sunulan zarftaki mesajı da okudu. Mesaj şöyleydi: “Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar!’’

Daha sonra Saat:11.00 de İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’ı makamında ziyaret ettik. Görevinde başarılar dileyerek yürüyüşümüz hakkında bilgi verdik. Sayın Demirtaş her türlü desteği yapacağını ve yürüyüşün başlangıcına da geleceğini bizlere ifade etti.

Yüz yıl öncesinin EŞİTLİK, ÖZGÜRLÜK ve KARDEŞLİK düşüncesi doğrultusunda ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün devrimleri eşliğinde KURULAN, bağımsız CUMHURİYETİMİZİ kanımızın son damlasına kadar korumaya namusumuz ve şerefimiz üzerine yemin ettik

Bunun için “Ulusal Egemenliğimizin” bizlere ve insanlığa anlamlı bir armağanı olan 23 NİSAN’ı ve İlkadım şehri olan Samsun’u seçtik. Ülkemizin dört bir yanından gelip bizlerin çığlığına katkıda bulunacak yurttaşlarımızla birlikte bu toprakların kokusunu ATAMIZIN manevi makamına ulaştıracağız.

27 gün sürecek olan bu yürüyüşümüzde, bu yolculuğumuzda, bizlere desteklerini esirgemeyen bütün yönetici ve yurttaşlarımıza şimdiden teşekkür ederiz. Ayrıca sesimizi ve dahi sessizliğimizin gücünü kamuoyuna yansıtacak siz değerli basın temsilcilerimize de yürekten teşekkürlerimizi ve iyi dileklerimizi sunuyoruz.

SAMSUN 100. YIL PLATFORMU YÜRÜTME KURULU”

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Samsun 100. Yıl ve Çay Yolu Platformu Bildiri Yayımladı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.