Samsun son dakika haberleri - 12 Temmuz 2020, Pazar

yabancı dizi izle

ŞAMPİYONLUK KUPASI HAFİF MANEVİ DEĞERİ ÇOK PAHALIDIR !

28 Haziran 2020
5.540 kez okundu

Evet; nerde kalmıştık ? Tabi ki Yılport Samsunspor’ da ! Zaten bu takım, bu kulüp, bu antrenör, bu başkan ve bu oyuncuların, bu kulübün değil günler; aylar, yıllar, bir ömür anlatılsa da bitmez, tükenmez başarıları !

Ancak ben bugünkü köşe yazımda; müsaadenizle, Samsunspor değil; son günlerde futbol kamuoyunda çok tartışılan ve kulüpleri karşı karşıya getiren bazı saha içi ve dışı olaylardan söz edeceğim !

Şöyle bir bakıyoruz da Süper Lig’ e; liderliğe, zirveye, şampiyonluğa oynayan, iddialı takımlar; ya VAR’ dan, ya hakemlerden ya Federasyon’ dan ya da birbirlerinden şikâyetçi ! Herkes galip gelince mutlu, herşey çok normal ama bir mağlubiyette herşey alt-üst !

O zaman ne hakemler kalıyor, ne takımlar, ne kulüpler ne de diğerleri! İyi de arkadaş her takım; her maçta galip gelecek değil ya ! Elbette bu yarıştan zaman zaman yara alacaksınız, mağlup da olacaksınız veya berabere kalıp 1 puan alırken, 2 puanı da kaybedeceksiniz !

Ancak ne var ki bu alınan galibiyetlere gösterdiğimiz hoşgörüyü maalesef alınan bir mağlubiyette gösteremiyor ve deyim yerindeyse ortalığı adeta bir söz savaşı alanına çeviriyoruz!

Bu durumdan olumsuz etkilen takım taraftarları da birbirlerine giriyor. Allah’ tan virüs, pandemi nedeniyle stadlara izleyiciler alınmıyor da bu olumsuz çatışmalar ve söz kavgaları toplu bir kitle olayına dönüşmüyor !

Yâni; demek istediğim, yok VAR’ dı, yok yoktu derken; futbolu tam bir kargaşa sahnesine çevirdik gitti. Bugün en iddialı takımlar bile; puanlar kaybedebiliyor, şampiyonluk umutları yok olabiliyor!

Bu arada adil olarak maç yöneten hakemlere bir sözümüz yok ama taşıdıkları kokartın sorumluluğunu ve saygınlığını henüz idrak edememiş ve devamlı hata üstüne hata yaparak; iddialı bazı takımaların geleceği ile oynayan bu hakemlere de Federasyon etkin bir otorite ve savunma yolunda, olumlu ve futbolumuza yakışır adımları da süratle atmalıdır.

Yoksa; maçı izledikten sonra; ” Kasden yapmadım, dikkatimden kaçmış, çok özür dilerim” gibi bazı beyanlar, hakemlerimizi de ve tüm ilgilileri de kurtarmaya yetmeyebilir.

Bizler Anadolu kulüpleri olsun diğer futbol takımları olsun kimsenin aleyhinde değiliz ama lütfen bu adillik konusunu da iyice bir gözden geçirelim artık. Yoksa bu kavgaların, söz düellolarının ve bu kaosun gidişatını, kontrol altına alamayız !

Şampiyonluk Kupası hafiftir fakat taşıdığı manevi değeri asla parayla ölçülemez.

Saygılarımla.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

yabancı dizi izle