Samsun son dakika haberleri - 24 Ekim 2020, Cumartesi

yabancı dizi izle

SAMMED’İN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

30 Temmuz 2020
SAMMED’İN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI için yorumlar kapalı
SAMMED’İN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

SAMMED, Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Hazinedar, Mübarek Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Hazinedar’ın mesajı şöyle:

Müslüman milletimizin ilahi bir armağan olarak kabul ettiği ve sevinçle karşıladığı bayramlar, dayanışma ve paylaşım ruhu ile kardeşliğimizi güçlendirdiğimiz çok değerli ve müstesna zamanlardır. İşte o Bayramlardan birini daha idrak ediyoruz.

Kurban Bayramı, Allah’a manen ve kalben yakınlaşmak için bir fırsattır. Bayramlar, sevgilerin yoğrulduğu, sevinçlerin yoğunlaştığı, hürmet ve hatırlamanın daha bir ön plana çıktığı önemli günlerdir. Bayramlar kucaklaşma ve kavuşma, anlaşma ve paylaşma demektir. Paylaşmanın, gönül almanın ve yardımlaşmanın en üst seviyeye çıktığı bu günler, dargınlıkların bitirilmesi, kırgınlıkların giderilmesi, küslük ve kavgaların sonlandırılması, hoşgörülü, anlayışlı olmayı ve bağışlamayı gerektirir.

Kurban ibadeti, bireye gerektiğinde malını ve canını Allah yolunda feda edebilme bilincini aşılar. Elindekileri ihtiyaç sahipleriyle paylaşma alışkanlığı kazandırır. İnsanların birbirleriyle kaynaşmalarına, birbirlerini sevip saymalarına ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmelerine vesile olur. Hz. İbrahim ve İsmail’in sadakat ve teslimiyetini hatırlatan Kurban ibadeti, bir yandan kişinin Allah’a yakınlaşmasını simgelerken, diğer yandan toplumda kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma bilincinin gelişmesine, sevgi ve dostluğun yaygınlaşmasına zemin hazırlar. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu mübarek günde Bu vatanın selameti için canını vermiş şehitlerimizi ve gazilerimizi de rahmet ve minnetle anarak, tüm vatandaşlarımızın ve Türk-İslam âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, Hac farizası için kutsal topraklarda bulunan tüm kardeşlerimizin ibadetlerinin kabulünü ve yapılan ibadetlerin Cenab-ı Allah nezdinde kabul ve makbul olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Kurban Bayramının başta bütün insanlığa, İslam âlemine ve ülkemize hayırlar getirmesini niyaz ediyor, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını kutluyorum.

Mehmet Hazinedar- SAMMED, Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı

 

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

SAMMED’İN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle