Samsun son dakika haberleri - 19 Ekim 2019, Cumartesi

SAMMED’den Miraç Kandili Kutlaması

2 Nisan 2019
SAMMED’den Miraç Kandili Kutlaması için yorumlar kapalı
SAMMED’den Miraç Kandili Kutlaması

SAMMED, Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Hazinedar, Miraç Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Hazinedar mesajında;

“Manası Yükselmek olan, İki cihan serveri, tüm insanlığın Peygamberi Hz. Muhammed’in Cebrail Aleyhisselam eşliğinde Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya bir gece içinde seyahat ettiği, semaya Burak ile yükseldiği ve ilahi huzura eriştiği, insanlığa müjdelerin verildiği Mübarek Miraç kandilinin hayırlara vesile olmasını, tüm İslam alemine barış ve huzur getirmesi temenni ediyorum. 

Miraç kandili gibi mübarek gün ve gecelerin manevi duyguların yoğunlaştığı, birlik ve beraberliğin, sevgi ve kardeşliğin pekiştiği, küskünlerin barıştığı, dargınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışmanın doruğa çıktığı maneviyat yüklü müstesna zamanlardır.

Miraç, Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in bütün insanlığı temsilen Cenab-ı Hakkın yüksek huzuruna kabulüdür. İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen sevgili Peygamberimizin gerçekleştirdiği mukaddes ve manevi yolculuktur.

Bu kutsal yolculuğun gerçekleştiği gün olan ve bu geceyi anmak için kutlanan Miraç Kandili Gecesi’nin  tüm İslam Alemine, bütün  dünyaya barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” 

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

SAMMED’den Miraç Kandili Kutlaması Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.