Samsun son dakika haberleri - 11 Ağustos 2020, Salı

yabancı dizi izle

SAMMED’den 23 Nisan Kutlama Mesajı

22 Nisan 2019
SAMMED’den 23 Nisan Kutlama Mesajı için yorumlar kapalı
SAMMED’den 23 Nisan Kutlama Mesajı

SAMMED, Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Hazinedar, 23 Nisan Milli Hakimiyet ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı; Hazinedar mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Ecdadımızın; birlik ve beraberlikten ödün vermeden, vatan toprakları uğruna zorlu mücadeleler verdiği bir dönemde, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma azmiyle Milli İradenin hâkim olduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni 99 yıl önce 23 Nisan 1920’de kurarak cumhuriyetimizin temellerinin atılmasında bu tarih ilk basamak olmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliği ve liderliğinde kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde alınan kararlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşuna kadar üstlendiği görevi yerine getirmiş ve “29 Ekim 1923’de Cumhuriyet İlan” edilmiştir.

Millî hafızamızda yer eden “Hâkimiyetin kayıtsız şartsız milletindir”sözü egemenliğin millete ait olduğunun tescil edildiği tarih olup, Türk Milletinin ebediyen bağımsız yaşama hakkına sahip olduğunun ve bu bağımsızlığını da ancak milletin azmi ve kararlılığı ile sağlayacağının gerçeğini yansıtan bir ifadedir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayramdır. Çocuklarımızın bu doğrultuda eğitilerek güçlenmesine, bu sorumluluğun bilinci ile hareket ederek çalışacaklarına, cumhuriyetimizi lider ülke yaparak yaşatacaklarına, aydınlık yarınlarımızın mimarları olacaklarına inancımız tamdır. Bizlerde ülkemizi aydınlık yarınlara taşımaya yönelik tüm çabalarında onlara destek verecek, her zaman yanlarında ve yol gösterici olacağız.

TBMM’nin hayata geçirilerek açıldığı bu özel gün aynı zamanda Atatürk tarafından çocuklara Bayram olarak armağan edilmesinde çok büyük anlam yüklüdür. Bu; gelecek nesillere duyulan güvenin en somut ifadesi olduğu kadar, varlığınızın bizler için ne kadar önemli olduğunun da göstergesidir. Siz çocuklarımız; milletimizin en büyük zenginliği ve umudusunuz. Geleceğimizin teminatı  olan sizlerin sağlıklı, sıhhatli, erdemli, bilimi ve teknolojiyi kullanan, bilimin ve aklın yol göstericiliğinde sorunlara çözüm üretebilen, araştıran, sorgulayan, milli, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini, devletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; imanlı, inançlı, görev ve sorumluluklarını bilen bireyler olarak yetişmeniz için bu çerçevede devletimizin bütün imkânlarıyla sizlerin yanında olduğunun bilinmesinin yanı sıra bu yönde istikamet çizmek de bizlerin asli görevlerindendir.

Sevgili çocuklarımızın;  savaşın, çatışmaların, kavgaların, ayrımcılığın olmadığı, çok daha güzel, huzurlu ve neşeli bir dünyada yaşamaları arzusu ile başta Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla, dualarla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyor, mutlu bir gelecek temenni ediyorum.

Mehmet Hazinedar-SAMMED, Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti adına Başkan

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

SAMMED’den 23 Nisan Kutlama Mesajı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle