Samsun son dakika haberleri - 19 Nisan 2019, Cuma

SAMMED Başkanı Mehmet Hazinedar’ın Kurban Bayramı Mesajı

20 Ağustos 2018
SAMMED Başkanı Mehmet Hazinedar’ın Kurban Bayramı Mesajı için yorumlar kapalı
SAMMED Başkanı Mehmet Hazinedar’ın Kurban Bayramı Mesajı

Bayramlar; insanlar arasındaki dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlendiği, sevgi ve saygının ön plana çıktığı, aile büyüklerinin ziyaret edildiği, küçüklerinin gözetildiği, paylaşmanın zirveye çıktığı mutluluk, huzur veren özel ve güzel günlerdir.

Dini bir ibadet olarak kurban ise ‘Allah’a yakın olmak için takdim edilen’ anlamında kullanılır. Bu anlamda kestiğimiz kurbanlar bizi Allah’a daha yakın kılmaya vesile olurlar.

Kurban Bayramı, Müslümanların hem kendi aralarında hem de toplumun bütün fertleri arasında kaynaşma vesilesidir. Bu bayramda ayrıca fakirler gözetilir, ihtiyaçları giderilir.

Ülkemizde son günlerde yaşanılan, ekonomik darbe girişiminde bulunulan sıkıntılı günler ve huzurumuzu bozmak isteyen dayatmacı mihraklara karşı Kurban Bayramı’nın ve kesilen kurbanların, ülkemizin birlik, beraberlik ve istikrarına katkı sağlamasını yüce Allah’tan diliyorum.

Bu duygular içinde mübarek Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, kesilen kurbanların Allah katında makbul olmasını, Samsunlu hemşehrilerimize, üyelerimize, milletimize sağlık ve esenlikler getirmesini niyaz ediyorum. Bu mübarek bayramın başta ülkemize, gerek İslam dünyasına gerekse tüm dünyaya hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Allah’a emanet olunuz. Mehmet Hazinedar SAMMED, Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

SAMMED Başkanı Mehmet Hazinedar’ın Kurban Bayramı Mesajı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.