Samsun son dakika haberleri - 16 Haziran 2019, Pazar

ŞAİR ve YAZAR OKTAY ZERRİN BARBAROS İLKOKULU’NDA

10 Ocak 2019
ŞAİR ve YAZAR OKTAY ZERRİN BARBAROS İLKOKULU’NDA için yorumlar kapalı
ŞAİR ve YAZAR OKTAY ZERRİN BARBAROS İLKOKULU’NDA

Bafralı şair, yazar, emekli eğitimci ve gazeteci Oktay ZERRİN; Samsun- Bafra ” Maarif Hareketi ” ve ” Yazarlarımız Okulda Projesi Kapsamı’nda, Bafra Barbaros İlkokulu’ nda bir imza günü gerçekleştirdi.

Edebiyat Piyasası’nda ” Sevgi Ufkundan Şarkılara “, ” Dünya Çocukla Güzel ” ve ” Sevgi Güneşi Çocuklar “adlı 3 şiir kitabıyla yer alan Oktay Zerrin; Samsun Canik Hasköy Ortaokulu, Bafra Gazi ortaokulu ve Alaçam Gençlik Merkezi’nin ardından, bu defa da Bafra Barbaros İlkokulu’nun şair ve yazar konuğu oldu.

Oktay Zerrin’ in birinci şiir kitabı Antalya’ da, ikinci kitabı Bafra’ da ve 3. şiir kitabı da Antalya’ da basıldı. Son şiir kitabı ” Sevgi Güneşi Çocuklar “adından da anlaşıldığı gibi çocuk şiirlerinden oluşan bir kitap.

Barbaros İlkokulu Müdürü Recep Özcan, şair ve yazar Oktay Zerrin’ i okula girişte ağırladı. Bir süre Okul Müdürü Özcan ile sohbet eden Oktay Zerrin, Barbaros İlkokulu’ na daha önce de geldiğini ancak o gelişinde 2 şiir kitabı olup bu defa ise yeni ve 3. çocuk şiir kitabı ” Sevgi Güneşi Çocuklar ” ile okula geldiğini söyledi.

Şair, yazar, emekli öğretmen ve gazeteci Oktay Zerrin ” 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ” öncesi 9 Ocak Çarşamba günü, emekli bir eğitimci olarak okulda ve öğrencilerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluk ve memnuniyetini de dile getirdi.

Barbaros İlkokulu öğrencileri ile bazı veliler ve okul öğretmenleri; Oktay Zerrin’in şiir imza gününe yoğun ilgi gösterdiler. Bazı öğrenciler, şair Oktay Zerrin’in şiirlerini video şeklinde seslendirdiler.

Oktay Zerrin, 1-2 Şubat 2018 tarihlerinde ki Merzifon Kitap Fuarı için hazırlık yaptığını ve bir aksilik olmadıkça bu fuara da katılacağını açıkladı.

Oktay Zerrin, okullarda imza günü ve söyleşi yapması için kendisine izin veren Bafra , Alaçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, il valilikleri ve ilçe kaymakamlıkları ile ile Samsun ilindeki İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ ne, konuk olduğu tüm okul müdürleri ile öğretmenlere ve öğrencilere teşekkürlerini sundu.

Oktay Zerrin, imkanlar dahilinde 4. şiir kitabını da piyasaya çıkarmayı düşündüğünü ancak kitap baskı fiyatlarının her yıl 2 – 3 kat artış göstermesinin şair ve yazarları zorladığını, Devlet’ in özellikle öğretmen şair ve yazarlara, Kültür ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile maddi ve manevi destek olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Haber Merkezi- Bafra

Oktay Zerrin’ in şiirlerini seslendiren bazı öğrencilerin videoları:

video 1: https://www.facebook.com/oktay.zerrin.3/videos/vb.100011905597559/493398564400326/?type=2&video_source=user_video_tab

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

ŞAİR ve YAZAR OKTAY ZERRİN BARBAROS İLKOKULU’NDA Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.