Samsun son dakika haberleri - 27 Mayıs 2019, Pazartesi

OMÜ BİR PROJEMİZ VAR TOPLULUĞU FARK OLUŞTURUYOR

21 Ekim 2018
OMÜ BİR PROJEMİZ VAR TOPLULUĞU FARK OLUŞTURUYOR için yorumlar kapalı
OMÜ BİR PROJEMİZ VAR TOPLULUĞU FARK OLUŞTURUYOR

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ ‘BİR PROJEMİZ VAR TOPLULUĞU’ FARK OLUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR

Eğitim Öğretim dönemi başlar başlamaz etkinliklerine hız kesmeden başlayan OMÜ ‘Bir Projemiz Var Topluluğu’ sosyal hayatta eksik gördükleri noktalarda farkındalık oluşturmaya devam ediyor.

 Bu defa Terme Sakarlı köyünde bulunan Şehit Mustafa Özdemir Okulu için Bir Projemiz var Topluluğu kolları sıvayarak işe koyuldu.

Yaklaşık 80 kişilik bir ekip ile 1 ay boyunca projenin gerçekleşmesi için çalışmalarda  bulunan grup üyelerinden Birgül ışık;” Eksiklerimizi tamamlamak için Samsun esnafından yardım talep ettik, bu noktada oldukça duyarlı davranan Samsun esnafına çok teşekkür ederim, benim için bu gün inanılmaz bir deneyim oldu”dedi.

OKULDA TAM BİR ŞENLİK HAVASI VARDI

Bir grup okulun dış cephesini boyarken diğer gruplar da çocuklarla şarkılar söyledi, oyunlar oynadı eş zamanlı olarak; Sağlık Atölyesi, Çocuk Hakları Atölyesi, Mesleki Bilgilendirme Atölyesi, Eğitici Oyun Atölyesi gibi atölyeler de etkinliklerde bulunuldu.

Katılımcılardan Metin Yat; “Projemizin gerçekleşmesi için çok enerji harcadık ekip arkadaşlarımızla birlikte eğer bir noktada farkındalık oluşturabildiysek ne mutlu bize. Hayatımın en değerli anlarına bir gün daha eklediğim için teşekkür ederim, çocukların yüzünde ki gülümsemeyi asla unutamayacağım”ifadesini kullandı.

TERME HALKI OLDUKÇA İLGİ GÖSTERDİ

Terme halkı projeyi gerçekleştiren öğrencilerle oldukça keyifli vakit geçirdi. Köy okulundaki öğrenciler bu proje ile hem eğlenip hem öğrenirken mesleki eğitimin kendileri için ilerde hedef oluşturacağını belirten ifadeler kullandılar.
Proje öğrencilerinden Gamze Koçer;” Projeye başladığımızda amacım çocuklara farkındalık oluşturmaktı ama proje sonunda  farkına vardım ki aslında çoğu noktada kendimde de farkındalık oluşturmuşum.  Ayrıca projenin tamamlanma aşamasında zorlandığımız önemli noktalarda bizden desteğini esirgemeyen Samsun Büyükşehir Belediyesine ekibimiz adına çok teşekkür ederim”şeklinde konuştu.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

OMÜ BİR PROJEMİZ VAR TOPLULUĞU FARK OLUŞTURUYOR Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.