Samsun son dakika haberleri - 22 Temmuz 2019, Pazartesi

OKTAY ZERRİN ve ERCAN ATALAY’ DAN YEPYENİ BİR BAFRA BESTESİ

13 Nisan 2019
OKTAY ZERRİN ve ERCAN ATALAY’ DAN YEPYENİ BİR BAFRA BESTESİ için yorumlar kapalı
OKTAY ZERRİN ve ERCAN ATALAY’ DAN YEPYENİ BİR BAFRA BESTESİ

Bafralı şair, söz yazarı, emekli öğretmen ve gazeteci Oktay ZERRİN’ in BAFRA için yazdığı yepyeni bir şiiri, Adanalı bestekar Ercan ATALAY tarafından Mahur Makamı’nda bestelendi

 

” Gönlümde Yeri Olan ” ( Bafra’yı Unutmadım ) adlı Mahur Beste hakkında eserin bestecisi Ercan ATALAY şunları söyledi:

” 2018 yılı Temmuz’ unda eşimle birlikte; ilk kez büyük Karadeniz Turu’ na katılmış ve Karadeniz Bölgesi’nin hemen hemen bütün güzelliklerini görme imkanı bulmuş idim.

Ancak bir yer var ki benim tutku ile bağlanmış olduğum, doğup büyüdüğüm, Adana’nın şirin bir deniz kasabası olan Karataş’ıma çok benziyordu ve elbette bu Bafra’dan başkası olamazdı.

Karadeniz’i, hep yağışı olan yeşil bir bölge diye bilirdim; oysa ki Bafra gibi sayfiyelik yerler de olduğuna tanık oldum.

Değerli şair- sanatçı sayın Oktay Zerrin’in, sosyal medyada Bafra şiiri ile tanışınca okuyup es geçmek gelmedi içimden ve bu güzel ilçeye bir beste de ben armağan etmek istedim.

Sayın Zerrin’in gönülden akan sözleriyle; benim yüreğimden gelen nağmeler de birleşince Mahur makamında bir eser çıktı ortaya.

Şarkıyı kısa zamanda TRT TSM Denetimi’ ne de göndereceğim. BAFRA ve BAFRALILAR için hayırlı olsun.

Dilerim ki; esere BAFRA ve BAFRALILAR sahip çıkar ve konserlerde seslendirilir diye temenni ediyorum.

Ayrıca; eserin söz yazarı Oktay Zerrin Beyi de kutlarım bu güzel sözleri için.

Tüm Bafralılara derin sevgilerimle.”

ERCAN ATALAY KİMDİR ?

1964 yılında Adana’da dünyaya geldim. Aileden gelen genetik bir miras ile çok erken yaşlarda şarkı söylemeye, henüz ortaöğrenim çağlarında şiir ve şarkı sözü yazmaya, edebiyat ile uğraşmaya başladım.

Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İngilizce İşletme Bölümü’ nü bitirdikten sonra 22 yıl Sabancı Vakfı’nda çalıştım. Halen Salih Karagöz Vakfı’nda Yöneticilik yapmaktayım.

30 yıldan fazla bir süredir musiki derneklerine gitmekteyim. Emin Ongan Üsküdar Musiki Cemiyeti İcra Topluluğu’nda yer almaktayım.

Evli ve iki çocuk babasıyım.

Haber Merkezi-Bafra

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

OKTAY ZERRİN ve ERCAN ATALAY’ DAN YEPYENİ BİR BAFRA BESTESİ Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.