Samsun son dakika haberleri - 22 Temmuz 2019, Pazartesi

MİMAR SİNAN ORTAOKULU’NDA HEDEF 1919 ÜNİTE KAN

27 Mart 2019
MİMAR SİNAN ORTAOKULU’NDA HEDEF 1919 ÜNİTE KAN için yorumlar kapalı
MİMAR SİNAN ORTAOKULU’NDA HEDEF 1919 ÜNİTE KAN

Samsun Atakum ilçesinde eğitim ve öğretime devam eden Mimar Sinan Ortaokulu’nda bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi

Kampanya’ ya; öğretmenler, idareciler, öğrencilerin velileri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Okul bahçesinde, ellerindeki katılımcı listesi ile büyük bir gayret gösteren okul görevli öğrencileri de gayretli çalışmalarıyla dikkat çekti.

Okul Müdürü Hikmet ÖZKAN , makamında görüşen muhabirimize şunları söyledi:

” Öncelikle bu kampanyamız; Samsun Valiliği’mizin ve İl MilliEğitim Müdürlüğü’müzün, Cumhuriyet’imizin Kuruluşu’nun 100. Yılı ve Musfafa Kemal ATATÜRK’ ün Samsun’a Çıkışı’nın 100. Yılı ve Maarif Hareketi Kapsamı’ nda hazırlanmış bir projedir.

Atakum ilçesi de bu projenin içersinde; İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak. Hedefimiz de 1919 ünite kan sayısını bulmak. Şimdi biliyorsunuz bu anlamlı bir rakam.

Mustafa Kemal Atatürk’ ün Samsun’a çıkışının ve Kurtuluş Mücadelesi’nin ilk adımını sembolize eden bir tarih ve biz de böyle güzel bir projenin içerisinde olmak istedik.

Sağolsunlar; Kızılay Yetkililerimiz de bu projede bize destek oldular. Bu kapsamda paydaşlarımızla birlikte bir Kampanya düzenledik. Paydaşlarımızın içerisinde; bizim birçok velimizin polis olması dolayısıyla, Samsun Emniyeti’ nden birçoğu sağolsunlar geldiler, Polis Okulu Müdürü’müz sağolsun, buraya katkılarını sundular.

Onlara da teşekkür ediyoruz tabi başta İl Emniyet Müdürlüğü’müze teşekkürler. Velilerimiz sağolsunlar, çok büyük bir ilgi gösterdiler. Bu kapsamda; bu Sosyal Sorumluluk Projesi içerisinde hep beraber olduk. İnşallah; hedefimize ulaşırız, teşekkür ediyoruz sizlere.

Bu; Atakum’da peyder- pey, bütün kurumlarımızın yaptığı bir Kampanya olduğu için bir gün ile sınırlı. Yani bugün bir ayağı olacak, yetiştiremezsek Kızılay’ın vereceği bir tarih olursa o gün de devam etmeyi düşünüyoruz.

Katılımlar yoğun, belki tüm katılımcıların bağışlarını bir günde alamayabiliriz. Şu anda saat 10.00′ da başladık ve 250 ünitenin üstüne çıktık ( öğlen saatlerinde ). Kan verebilen aktif olanlardan kan bağışlarını aldık. Akşam 19. 30′ a kadar devam edecek, inşallah hedefimize ulaşırız diye düşünüyoruz.

Dediğim gibi bu bağış; bir sosyal sorumluluk projesi. Bu kampanyaya önce öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi inandırdılar ve onların katkılarıyla; Okul Aile Birliği’mizle birlik olduk, hep birlikte çalışmaları yürüttüler.

Hepsine teşekkür ediyorum ayrı ayrı, bu kampanyaya katılıp destek için herkese. Samsun ilklerin şehri; inşallah bu anlamlı günde de anlamlı bir sayı ( ünite kan ) ile katkı sunacaktır.

Çok teşekkür ediyorum.”

Okul Müdürü Hikmet ÖZKAN; ayrıca 19 Mayıs Polis Okulu Müdürü Ogün ŞAHİN’e, Okul Aile Birliği Başkanı Eda GÜNAYDIN’a, Türk Kızılayı Samsun Kan Bağış Merkezi’ ne, Kan Bağış Kazanım Uzmanı Birkan Yaşar BATUR’a, Kızılay Kan Bağış Merkezi doktorlarına, okul öğretmenleri, idarecileri, öğrencileri, öğrenci velileri ve tüm emeği geçenlere de teşekkür etti.

Haber: Oktay ZERRİN- Samsun

Habere ait videolar: video 1: Okul Müdürü’ nün açıklamaları: https://www.youtube.com/watch?v=SH4g6atTCKk&feature=share

Video 2: Veli ve emekli öğretmen Arif beyin açıklaması: https://www.youtube.com/watch?v=QL64a9EEniI&feature=share

Vide 3. Okul görevli öğrencilerinin açıklaması: https://www.youtube.com/watch?v=w0WVhzy30yk&feature=share

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

MİMAR SİNAN ORTAOKULU’NDA HEDEF 1919 ÜNİTE KAN Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.