Samsun son dakika haberleri - 23 Ağustos 2019, Cuma

MİLLİ MÜCADELENİN 100. YILINDA ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

15 Mayıs 2019
MİLLİ MÜCADELENİN 100. YILINDA ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ için yorumlar kapalı
MİLLİ MÜCADELENİN 100. YILINDA  ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

ADD Samsun Şubesi 100. Yıl Kutlamaları kapsamında birçok etkinlik gerçekleştirecek. ADD’nin basın açıklaması şöyle:

19 Mayıs 2109 ve Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, tüm dünyaya emsal, Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin başlangıcının 100. Yılını Türk Ulusu olarak coşku ile kutlamanın onuru ve gururu içerisindeyiz.

Samsun Şehri 100. Yılın adıdır. Kurtuluşun adıdır ve bu şehir de yaşayan bizler yüzüncü yılı Samsun’da yaşamanın onuru ile ev sahipliği yapacağız.

19 Mayıs tarihi sadece Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarih değildir.

19 Mayıs sokaklarında İngiliz askerlerinin, köylerinde Pontus çetelerinin terör estirildiği şehrimizin namusunun kurtarıldığı tarihtir.

19 Mayıs on milyonluk hasta, yorgun ve fakir halkın çöktüğü yerden kalktığı tarihtir.

19 Mayıs tarihi bir halkın kendi kaderini tayin etmek üzere işgalcilere, emperyalistlere, mandacılara, saltanata, din bezirgânlarına, azgın bozguncu çetelere, açlığa, cehalete kapitülasyonlara karşı tam bağımsızlık mücadelesinin adıdır.

19 Mayıs; bir milletin esarete direnişinin, özgürlüğe koşuşunun, medeniyete erişmesinin, demokrasi ve cumhuriyet ile tanışmasının önemli başlangıç noktasıdır ve yanan ilk meşaledir.

19 Mayıs SAMSUN’DUR. 19 Mayıs; Atatürk Gençliğinin bu meşaleyi yeniden ele alacağı gündür. 19 Mayıs sadece Atatürk’ün değil Türk milletinin doğum günüdür.

19 Mayıs ve Samsun kurtuluştur.

19 Mayıs ve Samsun bir umuttur, karanlıkta bir huzme ışıktır.

19 Mayıs ve Samsun tek adamın değil, milletin egemenliğidir, Milletin kendi kaderini belirlemesidir.

19 Mayıs ve Samsun, geleceğe ve Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmak demektir.

ADD Samsun Şube olarak bu bilinçle çalışmalarına başladığımız ‘’Milli Mücadelenin 100. Yılı’’ etkinliklerimiz Ocak ayından itibaren devam etmektedir. Şimdi 19 Mayıs haftası etkinliklerine geldik ve Türkiye’nin, Dünyanın dört bir tarafından gelen konuklarımıza ev sahipliği yapmanın onuru ve gururu içerisindeyiz.

ADD Samsun Şube olarak 17-18-19 Mayıs tarihlerinde Türkiye’nin dört bir tarafından gelecek Gençlerimizle, Atakum Çakırlar Korusunda olacağız. ‘’Prof Dr. Muammer Aksoy Samsun Gençlik Kampı’’nı burada gerçekleştireceğiz. Kampımız tamamen 19 Mayıs 1919 Ruhu ile bir eğitim kampı olacak. Yüzü aşkın ADD Gençliği ile burada buluşacağız. 18 Mayıs 2019 Cumartesi akşamı kamp içerisinde Saat:20.30 dan sonra Gençlik şölenimiz olacak. Grup Zemheri, Cansu Çebi Orkestrası ve Grup Mürettebat bizlerle olacak.

18 Mayıs 2019 Cumartesi Sabahı Saat 11.00 de ADD Genel Merkezimiz tarafından hazırlanan ve Milli Mücadelenin 100. Yılında tüm Türkiye’yi dolaşacak olan ‘’Cumhuriyet Tırı’’ mızın Atakum Çobanlı sapağında halkımızın da katılımı ile açılışını yapacağız. İki gün boyunca Çobanlı Kavşağında duracak olan Cumhuriyet Tırı bir müze ve sergi alanı olarak tüm Samsunlulara açık olacak.

19 Mayıs 2019 Sabahı ADD Genel Merkezimiz, Samsun’a gelecek olan şubelerimiz ve gençlerimiz ile beraber Atakum Çakırlar Korusunda yapacağımız kamp alanına toplanıp Samsun’a doğru yola çıkacağız. Sabah Tütün İskelesindeki Samsun Valiliğinin programına dâhil olacağız. Saat:11.00 de

Atatürkçü Düşünce Derneği, Birleşik Kamu İş, Samsun 100. Yıl Platformu ile birlikte Onur Anıtına çelenk sunumu ve tören gerçekleştireceğiz.

19 Mayıs 2019 Saat:15.00 de Atakum Belediye Kültür ve Eğlence Merkezinde ‘’Atatürk Cumhuriyetini İnşa Etmek’’ Samsun Buluşması konulu panelimiz olacak. Açılış Konuşmasını Samsun Şube Başkanımız Dr. Işık Özkefeli’nin yapacağı panelde; ADD Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık, CHP Genel Başkan Yardımcısı Av. Gülizar Biçer Karaca, Eğitim İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, ADD Genel Başkan Yardımcısı Nasuh Mahruki, Işık Üniversitesi Öğ. Üyesi Prof. Dr. Örsan Öymen, ADD Kurucu Üyesi Prof. Dr. Anıl Çeçen, Emekli General Ahmet Yavuz, Eski Kültür Bakanlığı Müsteşarı Hüseyin Akbulut ve ADD Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Hakan Uzun katılımcı olacaklar. Panelin yönetimini Genel Yönetim Kurulu Üyemiz ve Doğu Karadeniz Bölge sorumlumuz Birol Yelekin yapacak.

19 Mayıs 2019 Saat:21.30 da Uğur Mumcu Parkında Devlet- Millet Elele Fener Alayımıza geçeceğiz. Her Yıl Gelenekselleşen Fener Alayımızı Samsun Valiliği ile beraber yapacağız. ‘’ Mili Mücadelenin 100. Yılında, Mustafa Kemal Atatürk’ün Yolunda’’ sloganı ile coşku içinde yürüyeceğiz.

Milli Mücadelenin Yüzüncü Yılı önce Samsunumuza sonra Tüm Ulusumuza kutlu olsun…

Nice Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde Yüzüncü yıllarımız olacak ve biz inanıyoruz ki Her Şey Çok Güzel Olacak…

Bizleri özgürlük ve egemenliğimize kavuşturan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, aziz şehit ve gazilerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyor, minnetlerimizi sunuyoruz.

Ruhları şad olsun.

ADD Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Adına

Dr. Işık ÖZKEFELİ

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

MİLLİ MÜCADELENİN 100. YILINDA ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.