Samsun son dakika haberleri - 29 Mayıs 2020, Cuma

yabancı dizi izle

MEZARLIK ZİYARETİ YAPAN VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ FİDAN

4 Haziran 2019
MEZARLIK ZİYARETİ YAPAN VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ FİDAN için yorumlar kapalı
MEZARLIK ZİYARETİ YAPAN VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ FİDAN

İlkadım Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesinde mezarlık ziyareti yapan vatandaşlar ücretsiz servi,çam ve defne fidelerinden oluşan 1500 adet fidan dağıttı.

Kıran Mezarlığı girişinde Bayram öncesi mezarlık ziyareti yapan vatandaşlara İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın verdiği talimat doğrultusunda servi,çam,defne fidelerinde oluşan 1500 adet fidanı Park Bahçeler Müdürlüğüne ait personeller vatandaşlara ücretsiz dağıtımını yaptı. Bir noktadan yapılan fidan dağıtımına vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, fidanlar sabah saatlerinde iki saat içinde bitti.

MEZARLIKLARIMIZ DAHA YEŞİL OLSUN

Kendi seralarında yetiştirdikleri 500 adet servi,500 adet çam 500 adet defne fidanını halka Belediye Başkanımızın verdiği talimatlar doğrultusunda ücretsiz dağıttıklarını belirten Park Bahçeler Müdürü Alaattin Er “Yakınlarını ebediyete uğurlamış vatandaşlarımızın, geleneğimizde yer alan mezarlık ziyaretlerinde bir fidan ile yaşatmak, hem de mezarlıklarımızın daha yeşil ve daha özel yerler olmasına katkıda bulunmak için vatandaşlarımıza 1500 fidan dağıttık.” dedi.

UYGULAMA VATANDAŞLARDAN TAM NOT ALDI

Fidanlarını alan vatandaşlar yakınlarının mezarlarının başına fidanı dikerken, “Bu güzel bir uygulama, vesile olanlardan Allah razı olsun. Biz de yakınlarımızın mezarına fidan dikmeyi düşünüyorduk, bu çok iyi oldu” diye uygulamanın güzelliğini kaydettiler.

Ücretsiz fidan dağıtımına İlkadım Belediyesi Park Bahçeler Müdürü Alaattin Er,Özel Kalem Müdürü Nevzat Özenç,Zabıta Müdürü Şeref Sarı ve park bahçeler personelleri katılım sağladı.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

MEZARLIK ZİYARETİ YAPAN VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ FİDAN Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle