Samsun son dakika haberleri - 15 Haziran 2019, Cumartesi

MERHUM CEMAL ÖĞRETMENİN PLAKETİ ÖĞRETMEN EŞİNE TAKDİM EDİLDİ

MERHUM CEMAL ÖĞRETMENİN PLAKETİ ÖĞRETMEN EŞİNE TAKDİM EDİLDİ

30. Yılı’nı kutlayan; Bafra Anadolu Lisesi, bu okulda 15 yıl görev yapan ve geçirdiği bir kalp krizi nedeniyle; kaldırıldığı hastanede tedavi görürken hayatını kaybeden, okulun sevilen Coğrafya öğretmenlerinden Cemal DEMİR’ in plaketi, eğitimci eşi Seher DEMİR’e takdim edildi.

Bafra Anadolu L isesi, 30. Yılı’nı 7 Haziran Cuma günü, okul bahçesindeki İstiklal Marşı’ nın ardından, bahçede toplanan yüzlerce yeni ve eski okul mezunlarıyla, Gençlik ve Hükümet ( İstiklal ) Caddeleri’ nden; Bafra Cumhuriyet Meydanı’ na kadar; ellerinde mezuniyet dönemlerini belirten pankartlar, davul ve mızıka bando takımı ve dillerinde çeşitli marşlar ile yürüyüş gerçekleştirdiler.

Yürüyüş; Atatürk Anıtı’ na okul çelenklerinin konulmasının ardından yapılan konuşmalar sonunda; topluca Bafra Beldiyesi, Kültür Merkezi’ ne gidildi.

Burada çeşitli konuşmalar, sinevizyon görüntüleri ve öğrencilerin müzik programı gibi etkinlikleri; Bafra Anadolu Lisesi, 30.Yıl Plaket Töreni takip etti.

Törende; gerek hayatta gerekse de hayatta olmayan okul öğretmenleri, yeni ve eski idareciler ve emeği geçen okul personeli için Plaket Töreni gerçekleştirildi.

Plaket Töreni’nin en anlamlı görüntüsü ise; bu okulda görev yaparken vefat eden; Coğrafya Öğretmeni Cemal Demir’ in 30. Yıl Plaketi, eğitimci eşi Seher Demir’e takdim edilirken gerçekleştirildi.

Plaketi alan Öğretmen Seher Demir ” Keşke eşim bu plaketi; hayattayken kendisi alabilseydi ama dediğimiz gibi maalesef olmuyor. Okul Müdürü’müze çok teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin. ” şeklinde duygu ve düşüncelerini dile getirirken, gözyaşlarına ve duygularına hâkim olamadı.

Bu esnada duygu dolu anlar yaşandı. Ayrıca Bafra Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen bir sinevizyon gösterisinde; merhum Cemal Demir öğretmenin görüntüleri aksettiğinde, bütün salondaki öğrenciler, eski ve yeni mezunlar, öğretmenler ve idareciler, alkışlarıyla öğretmenlerine sevgi ve saygı sunumunda bulundular.

Haber : Oktay ZERRİN- Bafra

Seher öğretmene merhum eşi için plaket videosu: https://www.facebook.com/oktay.zerrin.3/videos/a.565282937211888/565282960545219/?type=3&theater

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

MERHUM CEMAL ÖĞRETMENİN PLAKETİ ÖĞRETMEN EŞİNE TAKDİM EDİLDİ Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.