Samsun son dakika haberleri - 12 Temmuz 2020, Pazar

yabancı dizi izle

MAKAMDAN MASALA PROJESİ

14 Ocak 2020
MAKAMDAN MASALA PROJESİ için yorumlar kapalı
MAKAMDAN MASALA PROJESİ

Atakum Halide Edip Adıvar Anaokulu öğrencileri, okul Müdürü Sema Ateş ve öğretmenleri Sevilay Özata eşliğinde kurum yöneticilerinin mesleklerini tanımak ve sorumluluk alanları hakkında bilgi sahibi olmak amacıyla Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik’i makamında ziyaret etti.

Makamdan Masala projesi kapsamında makam odasında çocuklara masal okuyan İlçe Milli Eğitim Müdürü odasını adeta bir masal bahçesine çevirdi. Bu etkinlikle birlikte kısa bir sürede olsa çocukların masal dünyasına dahil olan Mehmet İrfan Yetik,”Minik öğrencilerimiz için çok güzel bir deneyim oldu ve bu vesileyle adeta çocukluğuma tekrar döndüm”dedi

‘GELECEĞİMİZİN TEMİNATI BURADA’
Minik öğrenciler ile yakından ilgilenen Mehmet İrfan Yetik öğrencilere Parıltı Top hikayesini okudu. Anlamlı projeyi hazırlayan idareci ve öğretmenlere teşekkür eden Atakum ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik,”Masallar, toplumun kültür birikimleridir. Nesilden nesle aktarılarak varlıklarını devam ettirirler. Masallar genellikle toplumun kültürel ve ahlakî kurallarını hayal ürünü soyut motiflerle ve doğaüstü kahramanlarla kişilere ulaştırırlar. Bundan sebep ki masalların eğitimsel işlevleri önemsenir ve özellikle çocukların masalla tanışmaları ve takip etmeleri onların gelişimi açısından yarar sağlayacağı sıkça vurgulanmıştır. Anne ve babaları çocukları için her akşam bir masal okuyarak günü tamamlamalarını tavsiye ediyorum”diye konuştu.
Köksal ÖNER

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

MAKAMDAN MASALA PROJESİ Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle