Samsun son dakika haberleri - 21 Ekim 2020, Çarşamba

yabancı dizi izle

KISIR DÖNGÜLER SAMSUNSPOR’A ZARAR VERİR !

2 Ağustos 2020
92.227 kez okundu
KISIR DÖNGÜLER SAMSUNSPOR’A ZARAR VERİR ! için yorumlar kapalı

Samsunspor’un bugüne dek başına ne geldiyse hep bu kısır döngülerden, adam kayırmalardan, başarıyı sahiplenme yerine, kıskançlıklardan, çekememezlikten ve en önemlisi de birbirimizi hep yanlış anlamaktan, algılamaktan gelmiştir !

Birbirimizi sevgi ve saygıyla kucaklamak, birlikten dirlik doğar düşüncesiyle değil de hep şahsî düşünmekten, takım, kulüp, yönetim anlayışını sadece ve genelde menfaat ilişkileri üzerine planlamaktan; maalesef bu kısır döngülerden, bu iç çekişmelerden ve hiç uğruna kavgalardan, çatışmalardan, başarıya tam mânasıyla odaklanamıyoruz !

Yüksel Yıldırım dönemi ile; Yılport Samsunspor, adeta bir şahlanış dönemine girmiş ve bugün hepimizin de gördüğü gibi, 2. Lig A Grup’ ta; en yakın rakibimiz olan 63 puanlı Manisa FK’ yı 73 puanla ve Şampiyon olarak, PTT 1. Ligi’ ne yükselme başarısı göstermiştir.

Böyle bir takım; bırakın eleştirilmeyi, sadece ayakta alkışlanır. Alkışlayın bu takımı elleriniz acıyana kadar; şiirler, marşlar yazın, şampiyonluk mücadelesine hep birlikte sahip çıkıp omuzlayın !

Yüksel Yıldırım döneminden önce; bu takımın ve kulübün yaşadığı travmaları, çileleri, transfer tahtasının uzun süre kapalı oluşu nedeniyle, transfer yapamayışını hatırlayın! N e zor günlerdi o günler. Ayakta kalabilme, var olabilme mücadelesinin acı ve hüzünlü bir tablosuydu.

Dahası da vardı; kulübün bu ekonomik sorunlardan, dev gibi birikmiş borçlarından, kulübün kapanma tehlikesi az yaşanmadı. Oysaki bu şehrin gerek yurt içi gerekse de yurt dışında çok sayıda dinamikleri vardı.

Ancak; bir kısmı yardım ve dostluk elini uzatırken, yine bu desteklerin ne kadar yetersiz olduğuna hepimiz şahit olduk. Şimdi tüm bu geçmişte yaşanılan maddî ve mânevi sorunları görmezden, duymazdan gelmek, bizlere yakışmaz ve hiçbir şey de kazandırmaz !

Yâni demek istediğim; arkadaş, durmadan şikâyet edip sızlanacağına; takıma yardımcı ol! Yardım edemiyorsan bari yanında ol. Sadece şahsî egoları tatmin etmek için, devamlı kulübü dışlayıp, güzel günlerin başlangıcına çelme takma, engel olma. Dik dur, bu ilin takımına sahip çık !

Aksi takdirde; bu kısır döngülerden; bu göze hoş gelmeyen tavırlardan zarar görür Samsunspor. Buna alet olma, zemin hazırlama, uyuma ! Ve de hiç unutma ki; Süper Lig’e giden yolda ilk adımı attık, ikinci adımda inşallah Süper Lig mücadelemize destek ver.

Yılport Samsunspor’ un başarısızlığını değil, başarısını konuş ve buna göre kendini dinamik tut, tâviz verme.

Sen, ben, biz, hepimiz eğer bu takıma sahip çıkmaz isek; yarın herhangi bir başarısızlığında dövünmeye, sızlanmaya, nazlanmaya ve de timsah gözyaşları döküp, ağlamaya hakkın olmaz.

Saygılarımla.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle