Samsun son dakika haberleri - 13 Kasım 2019, Çarşamba

KIBRIS GAZİLERİ SANAT FESTİVALİ’NE DAMGA VURDU

26 Haziran 2019
KIBRIS GAZİLERİ SANAT FESTİVALİ’NE DAMGA VURDU için yorumlar kapalı
KIBRIS GAZİLERİ SANAT FESTİVALİ’NE DAMGA VURDU

23 Haziran Pazar günü; Samsun Lovelet’ te sona eren; Çocuk Gelişim, Sanat ve Kültür Festivali’nin en dikkat çekici ve akıllarda kalan özelliği, Kıbrıs Gazileri’ mizin vatan, bayrak ve yurt hakkında duyup aktardıkları, yaşayıp bizlere de yaşattıkları duygu ve düşünceleri idi.

Programı, Asude Mert, Yusuf Durmuş Dursun ve İlknur Ünsal birlikte sundular.

Kıbrıs Gazilerinden Fahri Çamur, Vehbi Cömert, Mehmet Yüksel ve Ali Gümüş sırayla kendilerini tanıttılar.

Program ve Festival Sunucusu ve Komite Başkanı Asude Mert ” Biz insanlar, burada şarkılar söylerken, şiirler okuyup okullara gidip saçlarımızı model yaparken, onlar savaşıyorlardı efendim.

Onlar, bu savaştan sağ ve Gazi olarak döndüler. Bize bu ülkeyi, bu huzuru, bu ortamı çocuklarımıza sağlarken; bizlere birçok güzellikleri hediye ettikleri için, huzurlarında saygıyla eğiliyoruz.

Biz Gala Programını onlarla kapatmak istiyoruz. Çünkü onlar olmasaydı bizler bugün burada olamayacaktık. Çok minnettarız kendilerine. Onlar Açılış Günü de buradaydılar. Çocuklarımız onlara dokundu. Ne demek olduğunu öğrendiler; bu vatanın, bu Millet’ in, bu bayrağın, bu ezanın. ” diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Kıbrıs Gazisi Fahri Çamur da yaptığı konuşmada ” Dünyada hiçbir toprak parçası; bizim topraklarımız kadar vatan olmayı hak etmedi. Sarıkamış’ ta, Çanakkale’ de, Conkbayırı’nda, İstiklal Savaşı’nda ve yakın tarihimizde, Kore’ de ve Kıbrıs’ ta biz savaşı bire bir yaşadık.

Şehitler verdik, kanlar döktük ama sonuç olarak şu kanaate vardık; Bu ezan susmayacak, bu bayrak inmeyecek, bu vatan bölünmeyecek. ” şeklinde konuştu.

Program; çalınan marşlar ve ellerde sallanılan ay-yıldızlı Türk Bayrakları ile ve izleyicilerin coşkulu alkışlarıyla sona erdi.

Programın sonunda Kıbrıs Gazileri’mize belgeleri takdim edildi.

Haber: Oktay ZERRİN- Samsın Haberin videosu : https://www.youtube.com/watch?v=6BK3dhidqPE&feature=share

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

KIBRIS GAZİLERİ SANAT FESTİVALİ’NE DAMGA VURDU Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.