Samsun son dakika haberleri - 03 Haziran 2020, Çarşamba

yabancı dizi izle

Kavak Örneği Denizinin Olmayışındandır

19 Haziran 2019
Kavak Örneği Denizinin Olmayışındandır için yorumlar kapalı
Resim bulunamadı

Atakum Belediyesi Basın Bürosundan yapılan açıklamada; Yalı Cafe’nin İller Bankası’nca satılmasının istenmesi nedeniyle bu alanın satılması halinde, Atakum’un denize açılan kapısı olarak nitelenen Yalı Kafe’nin Atakum Belediyesi’nde olmaması durumunda Atakum’un coğrafi konum olarak Kavak’a benzeyeceği belirtildi. Açıklama şöyle;

Basın ve kamuoyuna;

14.06.2019 tarihinde gerçekleşen Atakum Belediye Meclisi’nde, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin Atakum sahilinde bulunan, yıllardır Yalı Kafe & Restoran olarak Atakum Belediyesi tarafından vatandaşa hizmet eden, ancak İller Bankası’na ait söz konusu alanın satışa çıkarılarak ticari alana dönüştürülme niyetine ilişkin meclis üyelerini bilgilendirmek maksadıyla yaptığı konuşmada birtakım ifadelerin, konuşma bütünlüğünden bağımsız olarak farklı yorumlandığı tespit edilmiştir.

Atakum sahili, 40 kilometrelik bandıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yönettiği, yalnızca Atakumluların değil, Samsun’un her ilçesinden ve çevre illerden de ziyaretçi akınına uğrayan, Karadeniz Bölgesi’nin en önemli sahil alanlarından birisidir. Mecliste gerçekleştirdiği konuşmasında bu önemli noktalara vurgu yapan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, söz konusu alanın ticari kaygılarla başka bir alana dönüştürülmesiyle Atakum’un denizle olan bağlantısının kesileceğini ve kara kentine dönüşeceğini ifade etmiştir. Bu konuşmada da Samsun’un iç kesimlerinde bulunan ve denizi olmayan Kavak, Vezirköprü, Asarcık gibi ilçelerimizden ‘Kavak’ ilçesini örnek vermiştir. İlgili konuşmada Kavak örneğinin verilmesi, Kavak ve Kavaklılar adına bir kasıt taşımamaktadır. Kavak’ın gelişimine, kültürüne; Kavak’ta yaşayan insanların yaşam biçimlerine değil yalnızca coğrafi özelliklerine atıf yapılmıştır. Basının ve kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Atakum Belediyesi Basın Bürosu

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Kavak Örneği Denizinin Olmayışındandır Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle