Samsun son dakika haberleri - 23 Ağustos 2019, Cuma

KASAPOĞLU: ŞEHİT AİLELERİMİZ BİZİM BAŞTACIMIZ

29 Mayıs 2019
KASAPOĞLU: ŞEHİT AİLELERİMİZ BİZİM BAŞTACIMIZ için yorumlar kapalı
KASAPOĞLU: ŞEHİT AİLELERİMİZ BİZİM BAŞTACIMIZ

Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü İftar Saati İsimli projesi ile bu sezon ki etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Bu bağlamda Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından İlkadım Kredi Yurtlar Bahçesinde düzenlendi.

Düzenlenen iftar programına, , Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi Basın Sözcüsü Köksal Öner,  Şehit Aileleri ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Samsun il Müdürlüğü,  sevgi evlerinde kalan çocukların yanı sıra Türk Kızılay’ı Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram’ da katıldı.
ŞEHİT AİLELERİMİZİN YANINDAYIM!
Bu akşam çok kıymetli misafirlerinin aralarında  yer aldığını belirten  Samsun Gençlik  ve Spor İl Müdür Vekili İsmail Hakkı Kasapoğlu,” Başta Bafra şehit aileleri derneği  ve  yine Aile   Çalışma ve Sosyal hizmetler  Bakanlığına  bağlı Samsun il Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda kalan   sevgili yavrularımız aramızda bulunuyor.. .Ramazanın son 10 günlerdeyiz yanı her geçe Kadir geçesi olabilecek geçelerdeyiz. Rabim Ramazanın fesini ve bereketini hepimizin üzerine kılsın. Bu berekete şehit ailelerinde çok güzellik kattılar. Şehit ailelerimizi Yurdumuzda ağırlamanın gururunu yaşıyorum. Onları baş  tacımız  yapmaktan dolayı onur duyduğumuzu bildirmek istiyorum. Evet, sevgili gençler Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğümüzün bir iftar programı Turgay abimize teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir ortamı sizler için hazırladı.  Ramazan ayının finalini sizlerle birlikte açık havada yapalım maneviyatını iliklerimize kadar işlesin dedik. Emin kardeşimiz Kredi Yurtlar Kurumundan öğrencimiz sizlere bakaranın iki ayeti ile kuran-i kerim ziyafeti yaptı ”dedi.
MÜDÜR KASAPOĞLUN ’A TEŞEKKÜR ETTİ
Programın sonunda konuşan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Var,”  Ramazan ayının son günlerinde bizleri hatırlayıp ta iftar yemeğine davet eden  Samsun Gençlik ve Spor İl Müdür Vekilimiz Sayın İsmail Hakkı Kasapoğlu’na öncelikle bir şehit annesi olarak, Şehit ailelerimizin adına teşekkür etmeden geçemeyeceğim. Güzel bir geçe yaşattı. Kendisini ayrıca derneğimize davet ediyorum.  Yaklaşan Kadir Gecesinin İslam âlemine hayırlara vesile olmasının yanı sıra Ramazan Bayramını kutluyorum. Nice Kadir Gecesi ile Bayramlara ulaşmamızı Cenab-ı Allah’dan nasip ve niyaz ediyorum”  diye konuştu.
GELENEKSEL ESERLERİ SESLENDİRDİLER 
Konserde irfan türkülerimizi harmanlayıp Kerkük’ten Samsun’a kardeş şehir olan; Anadolu ve özellikle Kerkük’ün duyulmamış Tasavvufi türkülerini dinleyiciye sundu. Geleneksel icranın eşliğinde düzenleme yapılarak modern hale de  getirilen “Türkü”, “İlahi’’, “Hoyrat” ve “Gazel” isimli eserler seslendirildi.
Köksal ÖNER
HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

KASAPOĞLU: ŞEHİT AİLELERİMİZ BİZİM BAŞTACIMIZ Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.