Samsun son dakika haberleri - 05 Haziran 2020, Cuma

yabancı dizi izle

Karapıçak; Üniversitelerce Onaylı Milli İlmi Keşifler Çığır Açmaktadır

25 Eylül 2019
Karapıçak; Üniversitelerce Onaylı Milli İlmi Keşifler Çığır Açmaktadır için yorumlar kapalı
Karapıçak; Üniversitelerce Onaylı Milli İlmi Keşifler Çığır Açmaktadır

SAMSUN MEDYA GAZETECİLER CEMİYETİ Yönetim Kurulu Üyesi, Kültür, Sanat işleri ve Türk Kültür dünyası ile ilgili Başkan Yardımcısı Kerim Sarılar, Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ile görüştü

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ SAMSUN İL BAŞKANI ABDULLAH KARAPIÇAK; “ÜNİVERSİTELERCE ONAYLI MİLLİ İLMİ KEŞİFLER SAMSUN VE ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR DEĞER ARZETMEKTE VE BİR ÇIĞIR AÇMAKTADIR.

DÜNYA TARİHİNDE YAPILAN BU İLK BULUŞUN MÜSLÜMAN BİR TÜRK TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ BULUNMASINDAN BÜYÜK BİR GURUR DUYUYORUZ.

TARİHE GEÇECEK OLAN BU MİLLİ İLMİ KEŞFİN ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYELERİNCE VERİLEN MESLEKİ AKADEMİK UZMAN GÖRÜŞ, RAPOR VE ONAYLARI DOĞRULTUSUNDA ORTA ÖĞRETİMDE OKUTULMASI İÇİN BİZ MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ OLARAK YAPAN İNSANLARIN YANINDA, ARKASINDA VE OKUTULMASI İÇİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

SAMSUN MEDYA GAZETECİLER CEMİYETİ Yönetim Kurulu Üyesi, Kültür, Sanat işleri ve Türk Kültür dünyası ile ilgili Başkan Yardımcısı Kerim Sarılar: Sayın Abdullah bey, On bir ayrı üniversitenin matematik bölüm başkanlıklarının alanında uzman öğretim üyelerinin olumlu görüş ve doğrulaması yanı sıra dokuz ayrı Üniversitece “Milli İlmi Keşiflerin” orta öğretimde okutulmasının uygun bulunması yanı sıra sağlayacağı faydaları gerekçeleri de belirtilerek Üniversitelerce onaylanmıştır. Siz kitapta yer alan Üniversite onaylarını da incelediğinizde Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı olarak Milli ilmi keşiflerin orta öğretimde okutulması ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah KARAPIÇAK: Çok sayıda Üniversitenin Matematik Bölüm Başkanlıklarınca verilen akademik uzman görüş, rapor ve onaylarını incelediğimizde “Milli İlmi Keşiflerin” orta öğretimde okutulması uygun bulunmuşsa okutulmasında eğitimimiz ve ülkemiz için büyük yararlar vardır. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak üniversitelerce onaylı milli ilmi keşiflerin okutulmasını destekliyor ve orta öğretimde okutulmasının takipçisi olacağız.

SAMSUN MEDYA GAZETECİLER CEMİYETİ Yönetim Kurulu Üyesi, Kültür, Sanat işleri ve Türk Kültür dünyası ile ilgili Başkan Yardımcısı Kerim Sarılar: T.C. Milli Eğitim Bakanlığı; “Müslüman Milletler ve Müslüman Türk Milletimiz mensupları adına kayıtlı orta öğretimde bir tane matematik formülü bulunmadığını” ifade etmektedir. Nobel Kimya Ödüllü Profesör Dr. Aziz SANCAR’IN ise; “İslam Dünyasının 500 yıldır bilime (matematik ve fen ilmine) katkısı olmadığı” şeklinde yapıcı uyarısı bulunmaktadır. Samsunlu bir matematikçi olarak ortaya koyduğumuz milli ilmi keşifleri üniversitelerin değişik bilim dallarının doğrulaması ile onaylanmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı olarak üniversitelerce onaylı milli ilmi keşiflerin Samsun ili için, yine ülkemiz için değeri nedir?

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah KARAPIÇAK: “İslam Dünyasının 500 yıldır bilime (matematik ve fen ilmine) katkısı olmadığı” şeklindeki bir düşünceyi ortadan kaldıran üniversitelerin değişik bilim dallarınca onaylanan bu milli ilmi keşifler Samsun ve ülkemiz için çok büyük bir değer arz etmesi yanı sıra eğitim ve teknolojide bir çığır açmaktadır. Dünyada yapılan bu ilk buluşun Müslüman bir Türk tarafından bulunmasından gurur duyuyoruz. Tarihe geçecek olan bu milli ilmi keşfin önündeki engeller mutlaka kaldırılmalıdır. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak üniversitelerce onaylı bu milli ilmi keşiflerin orta öğretimde okutulması taraftarı olup orta öğretimde okutulmasının yanında ve takipçisi de olacağız.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Karapıçak; Üniversitelerce Onaylı Milli İlmi Keşifler Çığır Açmaktadır Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle