Samsun son dakika haberleri - 22 Nisan 2019, Pazartesi

KAPIKAYA FESTİVALİ’Nİ SON GÜNDE BİNLERCE VATANDAŞ GEZDİ

30 Temmuz 2018
KAPIKAYA FESTİVALİ’Nİ SON GÜNDE BİNLERCE VATANDAŞ GEZDİ için yorumlar kapalı
KAPIKAYA FESTİVALİ’Nİ SON GÜNDE BİNLERCE VATANDAŞ GEZDİ

Samsun Bafra, Uluslararası Kapıkaya Festivali’nin kapanış günü olan 29 Temmuz Pazar günü; binlerce ziyaretçi festivale akın etti.

Samsun Valiliği himayelerinde, Bafra Kaymakamlığı’nın destekleri, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Bafra Belediyesi tarafından, bu yıl 25-29 Temmuz 2018 tarihleri arasında 5 gün süreli 2. Uluslararası Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali renkli ve ilginç görüntülere sahne oldu.

2. Uluslararası Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali’nde; foto safari, bambu sal, çarpışan su botu, salto trambolin, zıpzıp trambolin, paintball poligon, tekne gezileri, geleneksel el sanatları atölyeleri (hasır kırpık kilim zenbil hediyelik imalatı sanatsal faaliyetler), ATV safari, Kızılırmak tekne gezileri, yamaç paraşütü, yamaç paraşütü ve akrobasi gösterisi, microlight halk uçuşları, halat üstünde yürüme (slackline) etkinlikler gerçekleştirildi.

BafraBelediyesi, Samsun B. Şehir Beediyesi, Kapıkaya Kültür ve Sanat Derneği ile Samsun Valiliği’nin himayelerinde 25-29 Temmuz tarihlerinde hayata geçirilen 2. Uluslararası Kapıkaya Festivali’ni; son kapanış günü 29 Temmuz’ da binlerce ziyaretçi gezdi.

Ziyaretçiler için Bafra Alparslan Türkeş Parkı önünden çok sayıda festival aracı onca kişiyi festival alanına ücretsiz taşırken; festival ( kamp ) alanında ise yine yetkililerce sağlanan ücretsiz taşıma araçları, ziyaretçileri Kapıkaya’ nın zirve denilen en üst ( tepe) sine kadar taşıyıp gerçekten örnek bir festivale imza attılar.

Zirve tabir edilen en üst tepedeki yamaç paraşütü gösterileri ise gerçekten nefesleri kesti. Ziyaretçiler, gerek kendilerini gerekse de yamaç paraşütçülerinin gökyüzündeki ilginç uçuş gösterilerini cep telefonları ve fotoğraf makinaları ile kaydedip ölümsüz anılara imza attılar.

Festival Komitesi, ayrıca Bafra’ ya dönebilmeleri için de ücretsiz araçları vatandaşların hizmetine sunarak takdir gördüler.

Bu arada kamp yerinde ve kapıkaya tepelik kısımda açılan yiyecek ve içecek standları ile çeşitli kurumların standları da bir hayli ilgi çekti.

Kısacası, festivalde emeği geçenler teşekkürü hakettiler.

Oktay ZERRİN- Bafra

Habereait video: https://www.facebook.com/oktay.zerrin.3/videos/vb.100011905597559/412012205872296/?type=2&video_source=user_video_tab

video 2: https://www.facebook.com/oktay.zerrin.3/videos/vb.100011905597559/411909575882559/?type=2&video_source=user_video_tab

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

KAPIKAYA FESTİVALİ’Nİ SON GÜNDE BİNLERCE VATANDAŞ GEZDİ Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.