Samsun son dakika haberleri - 22 Nisan 2019, Pazartesi

Jandarmadan Kitap Okuma Etkinliğine Destek

27 Temmuz 2018
Jandarmadan Kitap Okuma Etkinliğine Destek için yorumlar kapalı
Jandarmadan Kitap Okuma Etkinliğine Destek

Samsun İl Millî Eğitim Müdürlüğünce başlatılan Samsun İçin Okuma Vakti etkinliğine Jandarma Komutanlıkları da destek veriyor.

7 den 70 e herkese kitap sevgisini ve okuma alışkanlığını kazandırılması amacıyla 8 Şubat 2018 tarihinde başlatılan Samsun İçin Okuma Vakti etkinliği kapsamında Ayvacık, Tekkeköy ve Terme İlçe Jandarma Komutanlıkları’ da proje kapsamında okuma saatleri oluşturarak kitap okuma etkinliğine destek oldu. Proje kapsamında komutanlıklarda görev yapan Jandarmalar her gün aynı saatte kitap okuyor.

Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’ de Samsun İçin Vakti Etkinliğine her gün büyük bir kararlılıkla destek veren Ayvacık, Tekkeköy ve Terme Jandarma Komutanlıklarını teşekkür amaçlı ziyaret etti.

Ziyarette proje kapsamında yöneticisinden esnafına, sporcusundan askerine kadar herkesin okuma alışkanlığı kazandırmak için seferber olduğunu söyleyen Coşkun Esen, ‘Milletimizin huzuru ve güvenliği için büyük özveriyle görev yapan Jandarma Teşkilatımızda bu etkinliğe başladığı günden itibaren büyük bir kararlılıkla destek veriyor. Kaçakçılıktan hırsızlığa, trafik denetimlerinden asayiş olaylarına kadar suçla ve suçluyla mücadelenin her noktasında başarıyla görev yapan Jandarmanın kahraman evlatlarının bu defa da Okumanın bir alışkanlık haline getirilmesi için çabalıyor. Toplumun okuma alışkanlıklarının artması konusundaki bu çabayı gösteren kahraman evlatlarımıza teşekkür ediyor, bu olayın ülkemiz genelinde de yaygınlaştırılmasını umut ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Terme Jandarma Komutanı Binbaşı Talip Sevim, Tekkeköy Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sadullah Kalaycı ve Ayvacık Jandarma Komutanı J.Asb.Kıd. Başçavuş Çağatay Büyükada’ ya desteklerinden dolayı teşekkür etti. Ayrıca Jandarmaya okumaları için yeni kitaplar hediye edildi.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.