Samsun son dakika haberleri - 03 Haziran 2020, Çarşamba

yabancı dizi izle

İstanbul İmamoğlu Dedi

23 Haziran 2019
İstanbul İmamoğlu Dedi için yorumlar kapalı
Resim bulunamadı

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhur Adayı Binali Yıldırım’a büyük fark atarak seçimi kazandı

Yüksek Seçim Kurulu’nun 23 Haziran tarihinde yapılması kararlaştırılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi bugün yapıldı.

Saat 08.00 da başlayıp 17.00 de sona eren seçimin sonuçları 19,30 da açıklanmaya başladı. İlk belirlemelere göre yüzde 45 yüzde 55 seçimi önde götüren İmamoğlu, sandıkların tamamına yakını açıldığında 770 bine yakın farkla seçimin galibi oldu.

31 Mart’ta oyların yeniden sayılması talebine karşılık 4 sandıkta oylar sayılmış ve 25 bin küsur oy farkı 13 bine düşmüştü ve dolayısıyla seçimin yenilenmesi talebi gündeme geldi.

Oyların tamamının sayılması durumunda aynı şekilde devam edeceği tahminleri yürütülerek itiraz yapılmış, aıncak YSK seçimin yenilenmesine karar vermişti.

Önce mazbatası verilen sonra da geri alınan İmamoğlu mağdur konumuna düşmüş vatandaş da bu mağduriyeti gidermek maksadıyla vermeyecekse de İmamoğlu’na oy vererek 13 bin olan aradaki fark bu seçimde 770 bine çıkarak İmamoğlu’na hakkını teslim etmiştir.

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da benzer şekilde İstanbul Belediye Başkanlığı görevinden alınmış ve mağdur konumunda olan Recep Tayyip Erdoğan’a ilk seçimde yüksek oy vererek iktidar yapmıştı.

Tarih tekerrürden ibarettir. İbret alınması gerekir.

Türk Milleti daima mağdurun yanında olmuştur. Bu seçimde de mazbatası alındığı için İmamoğlu’nu mağdur olarak görmüş ve oyunu onun lehine kullanmıştır.

İstanbul seçiminin de sona ermesiyle İktidar Partisi olan AK Parti’nin 3 Büyükşehir olarak adlandırılan Ankara, İstanbul ve İzmir’in yanısıra Antalya, Eskişehir gibi nüfusu fazla olan illeri kaybetmekle imaj tazelenmesine gitmesine kesin gözüyle bakılıyor.

haber-samsununhaberi.com

 

 

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle