Samsun son dakika haberleri - 29 Kasım 2020, Pazar

yabancı dizi izle

İSMEN ŞAMPİYONLUKTAN RESMEN ŞAMPİYONLUĞA !

9 Temmuz 2020
20.616 kez okundu
İSMEN ŞAMPİYONLUKTAN RESMEN ŞAMPİYONLUĞA ! için yorumlar kapalı

Evet, bizler biliyorduk aslında Yılport Samsunspor’ un resmen şampiyonluğunu, ismen şampiyonluktan önce !

TFF’ de zaten ilk toplantısında açıklamıştı liglerin tescil edileceğini fakat ikinci toplantıda; federasyon ilân etti Samsunspor’ un resmen şampiyonluğunu.

Nasıl etmeyeceklerdi ki; Samsun’un kırmızı şimşekleri, en yakın rakibi Manisa Futbol Kulübü’ ne 73 puanla ve tam 10 puanlık, açık ara fark yapmıştı. Beyaz Grup’ ta Samsunspor ve Kırmızı Grupta da Bandırmaspor şampiyon olarak Türkiye 1. Ligi’ ne yükseldiler.

Ayrıca amatör liglerin de tescili ile BA Ligi Samsun Lideri Çarşambaspor’ umuz da 3. Lig’ e yükselmenin sevinç ve mutluluğunu yaşadı.

Yılport Samsunspor; ne kadar övünse az gelir. Başta Kulüp Başkanı sayın Yüksel Yıldırım, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, futbolcular, yönetim ve vefakâr taraftarların bu güzel ve anlamlı şampiyonlukta büyük emekleri ve imzaları var.

Bir zamanlar; takımı deplasmana bile götürebilecek maddi şartların olmadığı o günleri de biliyoruz ! Samsunspor’ un nasıl yönetildiğini de biliyoruz. Ne var ki; tüm bu olumsuz gidişata ” DUR ” diyecek bir babayiğit çıktı meydana !

İşte bu yiğidin adı da Yüksel Yıldırım idi. Tabi İsmail Uyanık Başkanımızı da unutmayalım verdiği o yürekli mücadelesini ve sayın Yıldırım ile olan çalışmalarını.

Uzatmaya gerek yok ! Şimdi Samsunspor mevsimidir, yürekler Samsun çarpıyor. Bu bir sevgiden, sevdadan öte; bir Samsunspor tutkusudur ! Samsunspor aşkıdır.

Bu; Atatürk’lü armanın ve formanın şanlı, şerefli bir başarısıdır ! Bu; Samsun’ dan, önce tüm Türkiye sathına ve oradan da Süper Lig ile başlayıp, Avrupa’ yı ayak sesleriyle, güzel futbolu ile şaha kaldıracak yeni hamlelerin de bir başlangıcıdır.

Bu; tüm Samsun ve Samsunluların, birlik, beraberlik ve dayanışmasını, taraftarların ve sevenlerinin, Yıldırım’ı ile, Sağlam’ı ile, yönetimi ve A’ dan Z’ ye; Samsunspor’ a inanmışların, başarıya susamışların haklı sevinç gözyaşlarıdır !

Ne mutlu Türkiye’ de ve dünyada böyle güzel bir takımı olanlara! Ne güzel Samsun’ da futbolun sevgi cemrelerini yüreklere, gönüllere ve gönül bahçemize düşürenlere! Hadi Samsunlular, hadi Smsunspor’ a gönül vermişler, asın artık tüm şehre ve tüm şehirlere şanlı, şerefli Şampiyon Yılport Samsunspor bayraklarını, flamalarını !

Dikkkat, şampiyonlar geçiyor Samsun sokaklarından, caddelerinden. Selam dur ey halkım ve sevgini göster, alkışlayın yiğitler mangasını !

Yılport Samsunspor’ umuzu kutlarız. İnşallah, en kısa zamanda Süper Lig’ e ve oradan da Avrupa’ ya

kadar uzanan bir başarının mimarı olur ve olacaktır da inşallah Samsunspor’ umuz!

Hadi, hemen başlasın şenlikler ve ardından tez elden yapılsın yeni, ses getirecek transferler !

Saygılarımla.

Oktay ZERRİN

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle