Samsun son dakika haberleri - 11 Temmuz 2020, Cumartesi

yabancı dizi izle

İŞİTME ENGELLİLER İÇİN SPORTİF YETENEK VE TARAMA TESTLERİ

29 Mayıs 2019
İŞİTME ENGELLİLER İÇİN SPORTİF YETENEK VE TARAMA TESTLERİ için yorumlar kapalı
İŞİTME ENGELLİLER İÇİN SPORTİF YETENEK VE TARAMA TESTLERİ

İşitme Engelliler Spor Federasyonu Samsun İl Temsilciliği sportif yetenek ve tarama testleri için kolları sıvadı

İşitme Engelliler Spor Federasyonu Samsun İl Temsilciliği girişimleriyle başlayan sportif yetenek ve tarama testlerinde Samsun’da yaşayan ve spora yatkınlığı olan İşitme engelli çocuklara ulaşılması hedefleniyor. İl Temsilcisi Tugay Kurtgözlü yaptığı konuşmasında; “Samsun’da 8000 İşitme engelli birey yaşıyor. Bizler bu çalışma sonucunda tespit ettiğimiz kişilerin eğilimli oldukları branşlarda desteklenmelerini hedefliyoruz. Federasyon başkanımız Sayın Yakup Ümit Kihtir’in de daha önce bir konuşmasında ifade etmiş olduğu “Ülkemizde 3.500.000 İşitme engelli yaşıyor olmasına rağmen spora kazandırılmış birey sayısı çok yetersiz bu sebeple faal sporcu sayısını yukarılara taşımalıyız.” sözünü görev bilerek sahaya inmek adına kollarımızı sıvadık. Bu çalışmaları alanında uzman antrenörlerimizin ve engelliler biriminin desteği ile önce merkez ilçelerde başlatarak tüm Samsun’da devam ettireceğiz.

17. İşitme engelliler Yaz Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmış şehrimizde yine bir ilke imza atarak ülkemize uluslararası spor arenasında hizmet edecek nitelikte sporcular yetiştireceğiz.

Sportif yetenek ve tarama testlerimizi engelliler biriminin federasyonumuzun ve uzman antrenörlerimizin koordineli çalışması sonucunda kararlılıkla ve tüm işitme engelli bireylere ulaşana kadar sürdürme hedefindeyiz.” dedi.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

İŞİTME ENGELLİLER İÇİN SPORTİF YETENEK VE TARAMA TESTLERİ Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle