Samsun son dakika haberleri - 11 Ağustos 2020, Salı

yabancı dizi izle

İlmi Keşifleriniz Çok Önemli Bir Buluş

23 Kasım 2019
İlmi Keşifleriniz Çok Önemli Bir Buluş için yorumlar kapalı
İlmi Keşifleriniz Çok Önemli Bir Buluş

Sofuoğlu; “İlmi keşiflerinizi çok önemli bir çalışma ve buluş olarak buldum”

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Adnan SOFUOĞLU, Bilim İnsanı Kerim Sarılar’ın İlmi ve Milli Buluşuna “Çok önemli çalışma ve buluş”değerlendirmesinde bulundu.

Sofuoğlu; “Doğruluğunun onaylanmasının yanı sıra okullarda okutulabileceğinin üniversitelerce saptanması bilime bir katkıdır”

Sofuoğlu; “Bir ülkenin gelişmesinde bilim insanlarının özveri ile çalışıp kendi dillerinde yeni icat ve buluşlar yapması çok önemlidir”ifadesini kullandı.

Karadeniz Rumeli Dernekleri federasyonu olarak Dış işleri Bakanlığı, İç işleri Bakanlıklarımızın katkı ve destekleriyle milli mücadelenin 100. Yılı kapsamında dört uluslararası çalışmalara katılan Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Adnan SOFUOĞLU ile SAMSUN MEDYA GAZETECİLER CEMİYETİ Yönetim Kurulu Üyesi, Kültür, Sanat işleri ve Türk Kültür dünyası ile ilgili Başkan Yardımcısı, Bilim İnsanı Kerim Sarılar tarafından yapılan röportaj:

SAMSUN MEDYA GAZETECİLER CEMİYETİ Yönetim Kurulu Üyesi, Kültür, Sanat işleri ve Türk Kültür dünyası ile ilgili Başkan Yardımcısı, Bilim İnsanı Kerim Sarılar: Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK hedeflerinde Milli ilmin inkişaf etmesi için Türk Medeniyetini meydana getirecek ilim ve fikir adamlarını yetiştirmek için Türk Üniversitelerinin kurulması hedeflenmişti. İşte bu gün Üniversitelerin birçok mesleki bilim dalları alanında uzman öğretim üyelerinin incelemesi neticesi milli ilmi keşiflerimize olumlu akademik görüş, rapor, onay ve akademik kurul kararı ile onaylanmış ilmi keşiflere ait incelediğiniz kitabı Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı olarak siz değerli Başkanımıza sunuyorum. Milli ilmi keşifler ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Adnan SOFUOĞLU: Çok önemli bir çalışma ve buluş olarak buldum. Ve Üniversitelerin ilgili Bölümlerince incelenip doğrulanması çalışmaya ayrı bir önem katmaktadır. Doğruluğunun onaylanması yanı sıra okullarda okutulabileceğinin üniversitelerce saptanması bilime bir katkıdır. Bir ülkenin gelişmesinde bilim insanlarının özveri ile çalışıp kendi dillerinde yeni icat ve buluşlar yapması çok önemlidir. Ayni zamanda ilmi keşiflerinizin milli dilin bilim dili olarak gelişmesinde büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu çalışmalardan dolayı sizi tebrik ediyorum, gelecekteki çalışmalarınızda başarılarınızın devamını diliyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=k7fwM1rGBTw&feature=youtu.be

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

İlmi Keşifleriniz Çok Önemli Bir Buluş Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle