Samsun son dakika haberleri - 19 Nisan 2019, Cuma

HÜRRİYET YILDIZ OKULLARI TÖRENLE AÇILDI

18 Ağustos 2018
HÜRRİYET YILDIZ OKULLARI TÖRENLE AÇILDI için yorumlar kapalı
Resim bulunamadı

“Hürriyet Yıldız Okulları uygarlığı aydınlatan bir güneş olacaktır.”

“BEN TÜCCAR DEĞİLİM, EĞİTİMCİYİM”

“Hürriyet Yıldız Okulları, sıradan bir eğitim kurumu olmaktan da öte; Samsun’da hayata açılan bir bilgi limanı, bir dünya kapısı, uygarlığı aydınlatan bir güneş olacaktır.”

HÜRRİYET YILDIZ OKULLARININ açılışına davetli olarak katılan Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti Üyesi ve Bilim İnsanı Kerim Sarılar açılıştan önce bir araya geldiği Prof. Dr. Kurtman ERSANLI’DAN Kurucular adına Hürriyet Yıldız Okulları hakkında kısa bilgi talep edip bir tanıtım röportajı yaptı.

Prof. Dr. Kurtman ERSANLI; “Dinamik, çağdaş ve demokratik insan ilişkilerinin üstüne kurulu olan Hürriyet Yıldız Okulları, öğrenciyi bir katılımcı olarak görmekten çok eğitim sürecinin kendi kendine yeterli, ailesine ve topluma yararlı, yüksek karakterli insan yetiştirme olarak ele almaktadır.” “Hürriyet Yıldız Okulları, sıradan bir eğitim kurumu olmaktan da öte; Samsun’da hayata açılan bir bilgi limanı, bir dünya kapısı, uygarlığı aydınlatan bir güneş olacaktır.” dedi.

Daha sonra; Vali Yardımcısı Hakan KUBALI, Milletvekili Kemal ZEYBEK, Canik Belediye Başkanı Osman GENÇ, Samsun il Milli Eğitim Müdür vekili Hüseyin AKSAKAL, Atakum İlçesi Milli Eğitim Müdürü İrfan YETİK, Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican USTA, Samsun Ziraat Bankası Müdürü Gökhan Barip, Siyasi Parti Başkanları, Ondokuzmayıs Üniversitesi Öğretim Üyeleri, Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti Üyesi ve Bilim İnsanı Kerim Sarılar, Albay Fatih DEMİRTÜRK, Türk PDR Derneği başkanı Oguz ÖZAT, Özel okul temsilcileri, ilimizin önde gelen ticaret kurum ve kuruluşlarının yanında çok sayıda vatandaşın katılımıyla görkemli bir açılış töreni yapıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan törende Okul Müdürü Nergis Aydın UZUN, “İnsanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet, emeğin en yüce değer, eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğuna inanan ve her şeyin insanı sevmekle başladığını kabullenen HÜRRİYET YILDIZ OKULLARININ resmi açılış törenine hoş geldiniz” dedi.

Ayrıca okulun genel donanımı hakkında bilgi veren müdür, “Öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştireceğimizden kuşkunuz olmasın. Hedefimiz; kendi kendine yeterli, ailesine ve topluma yararlı, yüksek karakterli insan yetiştirmektir. Gündelik hayatta karşılaştığımız küçük ya da büyük kişisel sorunlar büyük başarıların önünde engel değildir. Hepimizin önünde çok güzel bir örnek var, Mustafa Kemal Atatürk. İstersek her şeyin en güzelini başarabiliriz. Önemli olan arzulu, sabırlı ve inançlı olmaktır. Bu değerlere sahip bir ekip ile eğitime hazırız” dedi.

Kurucular adına Prof. Dr. Kurtman ERSANLI protokolü selamlamasından sonra eşi Hürriyet Ersanlı’yı da yanına alarak devam eden konuşmasında “Ben bir ticaret erbabı, bir tüccar değilim, olamam da, ben, insanı kendisi olması yolunda ona hizmet eden bir mesleğin mensubuyum, bir eğitimciyim. İnsanlığın eğitim tarihindeki başarıyla uygulanmış yol ve yöntemleri, birikimlerimle birleştirerek bir eğitim modeli oluşturup, uygulamaya koymak amacıyla bu okulu hizmete sunarken bir eğitim modeli oluşturduk. Modelimizin adı, Eğitimde Hürriyet Modelidir. Bu modelin stratejisi; beyni doldurmak değil, bilgiyi sevgiyle buluşturarak, aklı işletmektir. Bu modelde bilgi sunulmaz, bilgi öğretmenin liderliğinde öğrenci tarafından keşfedilir. Eğitimde Hürriyet Modeli, öğrencinin kendini ifade etme imkânı bulduğu; yaşamı okula getiren, buna imkân yoksa okulu, yaşam alanına götüren zenginleştirilmiş bir eğitim modelidir. Bu model, bireysel olup kişiye özgüdür. Eğitimde Hürriyet Modeli’nde eğitim faaliyetlerini güçlendiren etkinlikleri sayesinde, öğrencilerinin spordan sanata, yabancı dilden bilime farklı alanlarda donanımlı olmalarını ve yetenekleri doğrultusunda başarı kazanmaları sağlanarak; özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlerine sahip, mutlu ve yaratıcı bireylerin yetiştirilir.”

Bu nedenle Hürriyet Yıldız Okulları, sıradan bir eğitim kurumu olmaktan da öte; Samsun’da hayata açılan bir bilgi limanı, bir dünya kapısı, uygarlığı aydınlatan bilgi güneş olacaktır. “Ben güzel ahlakı tamamlamaya geldim” diyen insanlığın Rehberi Allah Resulünün ilke ve prensiplerinin takipçisi ve Anadolu beşiğim, Mustafa Kemal Atatürk ışığım diyen bir eğitimciyim. Bu günün yıldızları olan evlatlarımız, yarının güneşleri olsun diyerek okulun misyonunu anlattı.

Büyükşehir, Atakum ve Canik Belediye başkanlarına eğitime verdiği destekler için teşekkür etti. Şair, Yazar ve eğitimci Zekeriya Çavuşoğlu’nun bestesini yazdığı ve Müzisyen Yener Şahin tarafından bestelenen Hürriyet Yıldız Okulları Marşı okundu. Marş, katılanlar tarafından çok beğenildi. Güfte yazarına plaket verildi.

Atakum İlçesi Milli Eğitim Müdürü İrfan YETİK kunuşmasında eğitime verdikleri önemin yanında Hürriyet Yıldız Okullarının kurucusu Prof. Dr. Kurtman ERSANLI’nın Türk eğim alanındaki yerini ve katkılarını belirtti. “Kurtman Hocamız sayesinde bu okulu, çevresine örnek olacak bir eğitim sunacağına inanıyor, hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Canik Belediye Başkanı Osman GENÇ, konuşmasında “Eğitim deyince gerek bölgemizde gerekse ülkemizde ilk akla gelen Kurtman hocadır. Onun sayesinde bu okulun örnek bir eğitim yuvası olduğuna inanıyorum. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Ayrıca Genç, eğitimin önemini ve belediyelerin bu konuda neler yapması gerektiğini de anlattı.

Milletvekili Kemal Zeybek, konuşmasında Kurtman Hocanın bölgesindeki güvenilir kişiliğini ve kendi için bir model olduğunu belirterek “Bu okul hocamız sayesinde başta ilimiz olmak üzere ülke eğitimine çok önemli katkıları olacağına gönülden inanıyor, böylesi bir yatırımdan dolayı da kendisini kutluyorum” dedi.

Vali Yardımcısı Hakan Kubalı “eğitimin önemini vurgulayarak, Hürriyet Yıldız Okullarının kurucusu Kurtman Hocanın eğitimci kişiliğine vurgu yaptı. “Geleceğin bilgisini bu okulun mezunlarının üreteceğine gönülden inanıyorum” dedi.

Tören bir grup Müzisyen ve sanatçının sunduğu muhteşem bir müzik ziyafeti, kurdela kesimi ve ikramlarla sona erdi.

OKU-YORUM YAP-PAYLAŞ-www.samsununhaberi.com

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.