Samsun son dakika haberleri - 02 Haziran 2020, Salı

yabancı dizi izle

HEM’DEN YAZ KUR’AN KURSLARI ATAĞI!

11 Temmuz 2019
HEM’DEN YAZ KUR’AN KURSLARI ATAĞI! için yorumlar kapalı
HEM’DEN YAZ KUR’AN KURSLARI ATAĞI!

Her sene yüzlerce çocuğun Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği “Yaz Kur’an Kursları”, Canik Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nce 24 Haziran 2019 Pazartesi günü yüzlerce çocuğumuzun katılımıyla kurs merkezlerinde başladı.

Canik Halk Eğitimi Merkezi kurs merkezlerinde görev yapan personel marifetiyle Yaz Kur’an Kurslarına gelen çocuklara tecvitle Kur’an-ı Kerim eğitimi veriyor, kısa sure ve dualarla birlikte beş vakit namazın nasıl kılındığını aynı zamanda dini bilgiler öğretiyor.

Kurs merkezlerinde birçok aktivite de çocukların eğlenmesi için düzenleniyor. Aynı zamanda Canik Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen etkinliklerde çocuklar için küçük hediyelerde dağıtılarak onların motivasyonuna katkı sunuluyor.

‘KUR’AN-I KERİM-İ OKUMAYI ÖĞRETİYORUZ ‘

Kursa katılan öğrencilere eli ile yiyecek ve içecek ikram eden Canik Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zekeriya Özkan, “Yaz Kur’an kurslarında eğitim-öğretim hizmetleri sevgi esasına dayalı olarak yürütüleceğini, kurs programı boyunca öğrencilere değerli oldukları hissettirilerek, güler yüz, şefkat ve anlayış gösterilecektir. Kursta bulunmalarının önemi ve amacı çocuklarımıza anlatılacaktır. Sınıflar oluşturulurken öğrencilerin yaş farklılıkları göz önünde bulundurulacak; eğitim-öğretim ortamı, öğretici vb. şartların uygun olması durumunda öğrencilerin yaş grupları, bilgi seviyeleri ve diğer hususlar dikkate alınarak eğitim-öğretim görmeleri sağlanacaktır. Yaz Kur’an kursu eğitimlerinde öğrencilerin istek ve talepleri dikkate alınacak, sabah saatlerinde kursa gelemeyen öğrenciler için öğlenden sonra kurs açılacaktır. Ayrıca mültecilerin bulunduğu bölgelerde mülteci çocukların yaz Kur’an kursu hizmetlerinden faydalanmalarına yönelik çalışmalar yapılacaktır” dedi. Köksal ÖNER

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

HEM’DEN YAZ KUR’AN KURSLARI ATAĞI! Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle