Samsun son dakika haberleri - 29 Mayıs 2020, Cuma

yabancı dizi izle

HEM ANLAMLI HEM ÇOK RENKLİ YIL SONU PROGRAMI VE SERGİSİ

22 Haziran 2019
HEM ANLAMLI HEM ÇOK RENKLİ YIL SONU PROGRAMI VE SERGİSİ için yorumlar kapalı
HEM ANLAMLI HEM ÇOK RENKLİ YIL SONU PROGRAMI VE SERGİSİ

Samsun Canik Halk Merkezi’nde eğitim gören kursiyerler, düzenlenen sergi ile bütün yıl boyunca yaptıkları eserleri Canik Kültür Merkezinde sergilendi

Kadın eğitim programlarından, bağımlılıkla mücadeleye;yabancılara Türkçe öğretiminden, okuma yazma kurslarına; mülteci eğitim programlarından, engelli bireylerin eğitimine; spordan, sanata; hobiden, tasarıma birçok alanda hizmet veren Canik Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü öğretmen ve kursiyerler ile çok renkli bir yılsonu sergisi hazırladılar. Sergi açılışından önce azizi şehitlerimizin anısına düzenlenen saygı programı harika anların yaşanmasına sebep oldu. Canik Halk Eğitimi Merkezinin açtığı bin 91 kurs programı ile 13 bin 460 kursiyer eğitim imkânı sağladığı Ayrıca başarılı öğretmen, usta öğretici,  kursiyerlere verilen belge ve plaket töreni ile devam etti Son olarak halk oyunları gösterisi ile son buldu.
‘BÜYÜK KAPIMIZ DEĞİŞİMİN EN ÖNEMLİ ARACIDIR’
Açılış konuşmasında özellikle kadın, bağımlılık, engellilere hizmet, sığınmacı sorunu başlıkları altında  belirten Kurum Müdürü Zekeriya Özkan ,” Ülkemizde ve dünyamızda yaşanan son gelişmeler de dikkate alındığında artık Hayat boyu öğrenme “bilmeyi”, “yapmayı”, “var olmayı” ve “birlikte yaşamayı” öğrenme şeklinde formüle edilerek yeni bir anlayışla toplumumuzun barışına ve dünya barışına katkı sunacak şekilde yürütülmelidir. Bu kapsamda yürüttüğümüz çalışmalarımızda toplumun tüm kesimlerine tüm renklerine hizmet etmeyi amaçladık. Çalışmalarımızda toplumumuzun en önemli değeri kadınlarımıza öncelik verdik. Çünkü Kadın emeği, sadece aileyi var etmiyor, çocuklarını, eşini, kardeşlerini ya da ebeveynlerini yaşatmıyor, dünyanın dönüşüne  geleceğin oluşumuna da katkı sunuyor. Bu da gösteriyor ki kadın topluma açılan en büyük kapımız değişimin en önemli aracıdır. Ayrıca son yılların en önemli gündemi olan ülkemize sığınan kardeşlerimizin ve çocuklarımızın eğitimi oldu. Eğitimi bu çocuklarımız için lüks değil bir yasam gerekçesi olarak gördük” dedi.
‘GELECEK UMUTLARINI YAŞATMAK İÇİN ÇABALIYORUZ’
Mülteci krizi diye bir nitelemeyi kabul etmeyen Kurum Müdürü Zekeriya Özkan ,” Bunu bizim medeniyet insanlık tarih karakter inanç sınavımız olarak gördük. Yine bağımlılıkla mücadele ilçemiz için öncelik verdiğimiz diğer bir konu oldu. hiç bir gencimizi çocuğumuzu hayatlarının baharında maddeye onun tacirlerine mahkum etmek istemiyor gelecek umutlarını yaşatmak için çabalıyoruz. Engelli kardeşlerimize engel olmamak için çaba sarf ediyoruz. Ayrıca son yılların en önemli gündemi olan ülkemize sığınan kardeşlerimizin ve çocuklarımızın eğitimi oldu. Eğitimi bu çocuklarımız için lüks değil bir yasam gerekçesi olarak gördük. Mülteci krizi diye bir nitelemeyi kabul etmeyerek. Bunu bizim medeniyet insanlık tarih karakter inanç sınavımız olarak gördük. Yine bağımlılıkla mücadele ilçemiz için öncelik verdiğimiz diğer bir konu oldu. hiç bir gencimizi çocuğumuzu hayatlarının baharında maddeye onun tacirlerine mahkum etmek istemiyor gelecek umutlarını yaşatmak için çabalıyoruz” diye konuştu
‘DÖNÜŞÜMÜ, İLERLEMESİ İÇİN ÖNEMLİ FIRSATLAR SUNAR’
Öğrenmenin yaşının olmadığını vurgulayan  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, “Yaşamın kendisi sürekli öğrenme süreci olup Hayat boyu öğrenme de sonu olmayan bir yaklaşımı ortaya koyar. İnsanın gelişimi, dönüşümü, ilerlemesi için önemli fırsatlar sunar. Öğrenme, sadece tüm soruların cevaplarını bilmek ya da çeşitli kaynaklardan bilgiyi sağlamak anlamına gelmez. Ayrıca sınavlarla ya da herhangi bir şekilde kolayca da ölçülemez. Öğrenme kısaca tam da bizim medeniyet köklerimizde yerini bulduğu şekliyle “beşikten mezara” yaşam boyu devam eden bir süreçtir” diyerek hayat boyu öğrenmenin önemine dikkat çekti.
SAMSUN PROTUKOLÜ AÇILIŞTAYDI 
Açılışa Canik Kaymakamı Mahmut Halal, Canik Belediyesi Başkan Vekili Melek Kubalaş Ertaş, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Nejdet Bal,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aksakal, Mehmet Değirmenci Canik Milli Eğitim Şube Müdürü Bakiye Can Usta. Mustafa Kaplan, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi Basın Sözcüsü Köksal Öner, Türk Kızılay ‘ı  Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs, Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram İş-Kur Samsun İl Müdür Yardımcıları Köksal Kır, Sait Gül, İlkadım ve Atakum Halk Eğitimi Merkezleri Müdürleri, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Sivil Toplum, Vakıf ve Dernek Başkanları, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.
Köksal ÖNER
HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

HEM ANLAMLI HEM ÇOK RENKLİ YIL SONU PROGRAMI VE SERGİSİ Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle