Samsun son dakika haberleri - 12 Temmuz 2020, Pazar

yabancı dizi izle

Hancıoğlu, ‘Su Zammı’ Üzerinden AK Parti Belediyeciliğini Hedefine Aldı

24 Mayıs 2019
Hancıoğlu, ‘Su Zammı’ Üzerinden AK Parti Belediyeciliğini Hedefine Aldı için yorumlar kapalı
Hancıoğlu, ‘Su Zammı’ Üzerinden AK Parti Belediyeciliğini Hedefine Aldı

“Samsunluya yaşatılan, İstanbullu seçmene ders olsun!”

Samsun’da su tüketim ve sayaç bakım bedellerinde yapılan zamma tepki gösteren CHP Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, İstanbul’da tekrarlanacak olan belediye başkanlığı seçimine atıfta bulunarak “Bugün göstermelik indirim yapanlar, dereyi geçtikten sonra yine bildiklerini okuyacak. Tıpkı Samsun’da yaptıkları gibi. Bunun bedelini vatandaşlarımız ödeyecek. Samsunluya yaşatılan, İstanbullu seçmene ders olsun!” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Meclisi’nde AK Parti ve MHP oylarıyla, su tüketim ve sayaç bakım bedellerinde yapılan artışın tartışmaları sürüyor. Karara bir eleştiri de CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu’dan geldi.

Hancıoğlu zam kararının, rantçı belediyecilikle halkçı belediyecilik anlayışı arasındaki farkı, en somut şekilde ortaya koyduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Bizler seçim döneminde, dilimiz döndüğü ve gücümüz yettiğince vatandaşlarımıza anlatmaya çalıştık. Koltuklarını kaybetmek istemeyenler, seçim öncesi göstermelik indirimlerle vatandaşlarımızı kandırmaya çalıştılar. ‘Bu anlayış ne gönül, ne hizmet belediyeciliğidir. Anlayış değişmediği müddetçe, bunun bütün faturasını vatandaşlarımıza ödetecekler’ diye uyardık bütün Samsunluları… İki ayda maskeleri düştü.”
Hancıoğlu, Samsun’da yapılan su zammı üzerinden, İstanbul’da tekrarlanacak olan belediye başkanlığı seçimine atıfta bulunarak “Bugün göstermelik indirim yapanlar, dereyi geçtikten sonra yine bildiklerini okuyacak. Tıpkı Samsun’da yaptıkları gibi. Bunun bedelini vatandaşlarımız ödeyecek. Samsunluya yaşatılan, İstanbullu seçmene ders olsun! Ancak, İstanbul’luların önünde hâlâ bir fırsat var!” dedi

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Hancıoğlu, ‘Su Zammı’ Üzerinden AK Parti Belediyeciliğini Hedefine Aldı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle