Samsun son dakika haberleri - 19 Ekim 2019, Cumartesi

HALTERDE TÜRKİYE ŞAMPİYONU İLKADIM’DAN

6 Ağustos 2019
HALTERDE TÜRKİYE ŞAMPİYONU İLKADIM’DAN için yorumlar kapalı
HALTERDE TÜRKİYE ŞAMPİYONU İLKADIM’DAN

ESMA ALPER BAŞARILARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ

Türkiye Halter Federasyonu tarafından Nevşehir’de düzenlenen U15 ve U17 Türkiye Halter Şampiyonasında  İlimizi temsil eden İlkadım Belediyesi  sporcularından Esma Alper Türkiye Şampiyonu, İlknur Demireli Türkiye İkincisi oldu.

30 Temmuz 4 Ağustos tarihlerinde Nevşehir Damat İbrahim Paşa Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Türkiye şampiyonasına kızlarda 116, erkeklerde 314 olmak üzere toplam 430 haltercinin katıldığı müsabakalarda  81 kiloda ilimizi temsil eden İlkadım Belediyesi sporcusu Esma Alper başarılarına bir yenisini daha ekleyerek sıkletinde 6 Türkiye rekoruna bir yenisini daha ekleyerek Türkiye Şampiyonu oldu. 59 kiloda mücadele eden İlknur Demireli ise Türkiye 2.si olarak müsabakayı tamamladı.

”Bayram öncesi çiftte sevinç yaşattılar”

Müsabaka sonrası ayaklarının tozu ile başarı ile şehre dönen antrenör ve sporcuları makamında ağırlayan İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık ve Spor İşleri Müdürü Hakan Karaman, Şampiyona tatlı sürprizinde bulundu. Sporcularla şampiyona hakkında sohbette bulunan Başkan Yardımcısı Şerif Mırık,”Spora yapılan yatırımlar ile ülke genelinde sporda başarı grafiği gitgide yükseliyor. Tabi ki bundan da İlkadım Belediyespor kulübü payını alıyor. Halter sporcularımız, kilolarında  bir Türkiye şampiyonası, birde Türkiye ikincisi ile şehrimize döndüler. Bizlere yaklaşan Kurban Bayramı öncesi çifte sevinç yaşattılar. Şehrimize altın madalya ile dönerek bizlere bayram öncesi bir nevi bayram hediyesi verdiler”dedi.

”Bir yerde başarı varsa İlkadım vardır”

Bir yerde başarı varsa orada mutlaka İlkadım Belediyesinin de bulunduğunu ifade eden Mırık, Şehrimize altın madalya kazandıran sporculara başarılarının devamını dilerken emeği geçen başta antrenörlerimiz Gökhan Göktaş, Eren Memiş olmak üzere müsabakalarda ter döken tüm sporculara teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

”Spor ve Sporcuya yaptığı destek için Başkan Demirtaş’a teşekkür etti”

Bu gençlerimizle ne kadar gurur duysak azdır diyen Antrenör Gökhan Göktaş,” İnsana yapılan yatırım memleketimiz için milletimiz için ülkemiz için yapılabilecek olan en önemli yatırımlardandır. Bu nedenle spora ve sporcuya her zaman destek olan İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’a teşekkür ediyorum ”dedi.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

HALTERDE TÜRKİYE ŞAMPİYONU İLKADIM’DAN Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.